Іноземні політики мають заплановану зустріч з президентом України Володимиром Зеленським, а також представниками навчальних та реабілітаційних центрів для військових
До Києва у вівторок, 14 січня, з неанонсованими візитами прибули іноземні політики. Зокрема, до української столиці приїхав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Також приїхала спікерка парламенту Латвії Дайга Мієріня.
Як пише DW, Пісторіус планує зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським. Також в нього буде зустріч з міністром оборони Рустемом Умєровим.
"Для мене важливо використати цю поїздку, щоб показати, що ми продовжуємо активно підтримувати Україну", - заявив німецький міністр.
Пісторіус не анонсував свій візит заздалегідь. Зокрема, з безпекових міркувань.
Також до Києва прибула спікерка парламенту Латвії Дайга Мієріня. Про її візит повідомили у Верховній Раді України. Зазначається, що Дайгу Мієрінью на вокзалі в Києві зустріла віцеспікерка Олена Кондратюк.
"Це черговий важливий візит для розвитку міжпарламентської співпраці та свідчення підтримки українсько-латвійських відносин!" - йдеться у дописі.
Вона планує низку зустрічей. Зокрема з українськими органами влади та представниками навчальних та реабілітаційних центрів для військових.
Раніше з'являлися повідомлення про те, що міністерка закордонних справ Анналена Бербок і глава оборонного відомства Борис Пісторіус пропонували збільшити бюджет на додаткові 3 мільярди євро (приблизно 2,9 мільярда доларів США) для термінового забезпечення України необхідним озброєнням. Вони мали намір реалізувати цю ініціативу до виборів у Бундестаг, які відбудуться 23 лютого. Проте канцлерський офіс Олафа Шольца блокує ці плани, що викликає затримку у виділенні додаткової військової допомоги.
Проте міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус 13 січня спростував повідомлення ЗМІ про те, що канцлер Німеччини Олаф Шольц заблокував пропозицію щодо додаткового пакета військової допомоги Україні на 3 мільярди євро ($3,09 млрд). Він підкреслив, що рішення щодо фінансування очікується. За війну саме Німеччина стала найбільшим донором військової допомоги Україні після США.
Також Інформатор писав, що Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), яку очолює канцлер Олаф Шольц, у передвиборчій програмі на вибори у лютому відмовилася від ідеї постачання Україні ракет Taurus. Шольц давно відмовляється надавати Україні далекобійні ракети Taurus, навіть попри те, що такі країни, як США, уже передали Києву далекобійну зброю. Канцлер побоюється, що передача цих ракет може втягнути Німеччину у війну, і неодноразово відхиляв запити України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.