В Україні поки що діє довоєнна норма термінів проходження військово-лікарської комісії, але вже скоро все може змінитися
Попри великі зміни у законі про мобілізацію в Україні, правила про проходження військово-лікарської комісії наразі не змінювались. Для військовозобов’язаних громадян наразі діють старі норми щодо її висновків, відтак проходити ВЛК треба один раз на п'ять років. Але в Міноборони кажуть, що вже скоро все може змінитись.
Про термін дії висновків ВЛК розповів Дмитро Лазуткін, речник Міністерства оборони. У понеділок 20 травня, в ефірі телеканалу Київ-24, відповідаючи на питання журналістки, він пояснив:
"На цей час діє норма, коли висновок ВЛК дійсний упродовж п'яти років. Цю норму у законодавстві не змінювали".
Утім, речник Міноборони вважає, що скоро все може змінитися. На його думку, терміни скоротять, і це цілком логічно, адже в Україні йде війна.
"Ймовірно, через воєнний стан будуть зміни. І не виключено, що ВЛК для військовозобов'язаних треба буде проходити щороку", - сказав Лазуткін.
Однак ще на початку травня представник Генштабу ЗСУ Юрій Глущенко в інтерв'ю NV заявляв, що всі військовозобов’язані громадяни України повинні оновлювати висновки медкомісії щорічно, тобто у пʼять разів менше за описані вище пʼять років. Це стосується всіх чоловіків з 18 до 60 років. Водночас, за його словами, ті призовники, які оновили облікові дані до 18 травня, не повинні вдруге приходити до ТЦК, адже отримали вказівки.
Глущенко не уточнив, чи потрібно проходити ВЛК людині, яка протягом року це вже робила. Крім того, він спростував, що всім, хто оновив дані, все одно доведеться приходити у ТЦК. За його словами, такого завдання немає, адже ТЦК приймають рішення у залежності від задач, які отримують.
Цього ж дня Дмитро Лазуткін проінформував, що вже влітку 2024 року у застосунку Резерв+ з'явиться військовий електронний квиток. Він буде аналогом паперового і його можна буде показувати представникам ТЦК, поліції та митниці.
Як писав Інформатор, головам ОСББ надали право вручати повістки чоловікам, які є військовозобов'язаними. Відповідну постанову прийняв Кабінет міністрів України. Представники, уповноважені вручати повістки, можуть проводити оповіщення як самостійно, так і у складі груп. Вручення повісток здійснюється цілодобово за адресою місця проживання або реєстрації.
Нагадаємо, з 18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію, який передбачає оновлення облікових даних для чоловіків віком від 18 до 60 років. того ж дня в Міноборони запустили додаток Резерв+, в якому можна оновити дані в реєстрі "Оберіг". Також оновити дані можна у ЦНАП.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.