Дія чи ЦНАП: як ВПО отримати компенсацію за знищене житло

Якщо ВПО відповідає цим критеріям та вже має нараховану компенсацію за знищене житло по програмі єВідновлення у вигляді житлового сертифіката та подала заяву на бронювання коштів – вона отримує сповіщення про успішне бронювання сертифіката та матиме 30 днів для його реалізації і придбання нової домівки

ЦНАП чи Дія
ЦНАП чи Дія

Найближчим часом розпочнеться реалізація програми компенсації за знищене житло для внутрішньо переміщених осіб, чиє житло було знищене внаслідок бойових дій. Це окремий напрямок фінансування в загальнодержавній програмі єВідновлення. Його реалізація стала можливою завдяки рішенню Уряду, який перерозподілив 15 млрд грн, виділених на підтримку ВПО, для компенсації за програмою єВідновлення. Про це 3 лютого повідомляє Міністерство розвитку громад і територій. 

Умови участі в програмі компенсації для ВПО

  • Знищене житло було єдиним житлом у власності громадянина та знаходиться на підконтрольній території України.
  • Право власності на знищене житло зареєстроване в Державному реєстрі речових прав.
    Громадянин має актуальну довідку внутрішньо переміщеної особи.

Якщо ВПО відповідає цим критеріям та вже має нараховану компенсацію за знищене житло по програмі єВідновлення у вигляді житлового сертифіката та подала заяву на бронювання коштів – вона отримує сповіщення про успішне бронювання сертифіката та матиме 30 днів для його реалізації і придбання нової домівки. Ніяких додаткових дій в цьому випадку робити не потрібно.
Якщо ВПО має сертифікат, але ще не подавала заяву на бронювання коштів по ньому, вона може це зробити через портал або застосунок Дія чи ЦНАП. Протягом 5 робочих днів вона отримає підтвердження наявності коштів по сертифікату (обробка новостворених сертифікатів може зайняти більше часу).

Якщо ВПО ще не подавала заяву на отримання компенсації за програмою єВідновлення, але підходить за критеріями, вона може подати заявку через портал або застосунок Дія чи ЦНАП.
Переліки на отримання компенсації формуються автоматично, виходячи з даних, вказаних у довідці внутрішньо переміщеної особи. Рекомендуємо перевірити їх актуальність і правильність заповнення.

Якщо у вас немає довідки ВПО, то її можна отримати через:

  • Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад.
  • Центр надання адміністративних послуг.
  • Мобільний застосунок або Портал Дія.

Статус ВПО можна отримати і в тому випадку, якщо переміщення відбулось в межах однієї і тієї самої громади. Детальна процедура отримання виплати прописана в Порядку надання внутрішньо переміщеним особам компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України затвердженому Постановою Кабінету міністрів України від 13 грудня 2024 р. № 1432.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube