Українці назвали зарплату, яку хочуть мати для нормального життя: опитування

Читать на русском

Бажання українців і роботодавців здебільшого не співпадають

Читать на русском
Сьогодні пошуки вищої зарплати виявляються для українців найскладнішими
Сьогодні пошуки вищої зарплати виявляються для українців найскладнішими

Бажання українців і роботодавців здебільшого не співпадають

Один з українських сайтів з працевлаштування оприлюднив результати опитування українців, та з'ясував, яку зарплату зараз вважають прийнятною, і достатньою для «нормального життя». Більшість українців у пошуку нової роботи зараз керуються виключно бажанням мати вищу зарплату.

За даними опитування, близько третини опитаних зазначили, що їм вистачить 15 та 25 тис. грн. Інші відповіли так:

  • 27,5% опитаних зазначили, що розраховують на вищий дохід, від 25 до 40 тис. грн на місяць.
  • 16,1% задовольнить зарплата у розмірі 10-15 тис. грн.
  • 13,5% українців прагнуть заробляти 40-55 тис. грн.
  • 12,2% розраховують на заробіток, що перевищує 55 тис. грн.

Більшість українців у пошуку нової роботи зараз керуються виключно бажанням мати вищу зарплату. Але разом з тим, саме пошуки вищої зарплати виявляються найскладнішими. При цьому 25% опитаних кажуть, що їм важко знайти вакансії які б відповідали їхнім компетенціям. А ще частина нарікають, що їм часто відмовляють у роботі.

Сьогодні середня зарплата в Україні складає 16,3 тис. Найвищі зарплати в Україні пропонують у Києві та Херсоні – близько 21 тис. грн.

Роботу українці шукають переважно на профільних сайтах з працевлаштування, або на сайтах конкретних компаній. На роботу без офіційного працевлаштування не готові погоджуватися тільки 17% опитаних.

Жінки просять менші зарплати, аніж чоловіки

Експерти Work.ua проаналізували, як відрізняються зарплатні очікування користувачів платформи з пошуку роботи залежно лише від статі. В результаті виявилося, що чоловіки очікують зарплату вище, аніж жінки. Аналітики вирішили перевірити це на професіях, де зазвичай серед кандидатів на вакансії приблизно однакова кількість і чоловіків, і жінок. У результаті розрив очікувань виглядає так:

  • Аналітик із досвідом роботи від 5 років. Середня бажана зарплата в кандидатів-чоловіків — 37 500 грн. У жінок — 30 000 грн.
  • Директор із маркетингу з досвідом роботи від 5 років. Чоловіки очікують отримувати за таку роботу в середньому 72 500 грн, а жінки — 70 000 грн.
  • Менеджер із продажу з досвідом роботи від 2 років. Зарплатні очікування чоловіків — 25 000 грн, жінок — 20 000 грн.
  • Офіціант із досвідом роботи від 2 років. Чоловіки очікують одержувати на цій посаді 25 000 грн, а жінки — 23 000 грн.
  • Логіст із досвідом роботи від 2 років. Тут ми нарешті побачили гендерну рівність. Середня очікувана зарплата в обох статей — по 25 000 грн.

Це показує, що за деякими посадами різниця в зарплатних очікувань жінок та чоловіків становить близько 20%. Крім того, такі тенденції спостерігаються і в IT-сфері. Так, аналітики Djinni виявили, що зарплатні очікування жінок тут на 10–30% нижчі, ніж у чоловіків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.