"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Перегляд тарифів залежить від низки факторів
В Україні тарифи на газ та електроенергію можуть підвищити вже у квітні 2024 року. Йдеться про можливе подорожчання близько 15%. При цьому конкретних планів щодо перегляду вартості комунальних послуг немає.
До кінця цього опалювального сезону підвищення тарифів не варто очікувати, розповіли виданню Obozrevatel в Уряді. Там зазначають, що економічні причини для цього є.
"Є рішення не підвищувати тариф до кінця опалювального сезону, це закріплено постановою, і іншого варіанта не буде. Що буде у квітні наступного року, зараз вам ніхто точно не скаже. Але економічні причини для підвищення тарифів, звісно, є", - заявили в Уряді.
Саме Кабмін ухвалює рішення про перегляд вартості електроенергії. В Уряді кажуть, що можливе подорожчання близько 15%, але йдеться не про те, що на такий розмір підвищать ціну (планів та сценаріїв підвищення немає станом на зараз), а про те, що це б допомогло підняти вартість до рівня покриття.
Рішення ухвалено до наступного року. Перегляд тарифів залежить від низки факторів. Зокрема й від того, чи вдасться деокупувати Енергодар, де розташована АЕС. А ось у випадку з газом ситуація значно краща. Цілком можливо, що чинний тариф буде економічно аргументованим і наступного року. Це залежатиме і від ситуації на європейському газовому ринку.
Від регульованих цін доведеться відмовитись. Це вимога міжнародних партнерів вже впродовж певної кількості років. Але, ймовірно, в наступному році це не відбудеться. Регулювання тарифів на комунальні послуги, зокрема газ та електроенергію, дозволяє стримувати темпи інфляції. Однак у Нацбанку впевнені, що регулювання скасують уже 2025 року. Про це йдеться в інфляційному звіті регулятора.
"На прогнозному горизонті адміністративна інфляція поступово зростатиме. Вона визначатиметься насамперед подальшим подорожчанням тютюнової продукції внаслідок підвищення акцизів і тарифів на окремі ЖКП. Водночас її стримуватиме дія мораторію на підвищення тарифів на газ, гарячу воду й теплопостачання, який, згідно з припущеннями цього прогнозу, скасують лише у 2025 році", - зазначили у НБУ.
Вартість комунальних послуг рано чи пізно зростатиме. Підвищуються зарплати, дорожчають ремонти, хімікати, реагенти. Тому доведеться також переглядати і ціни на комунальні послуги.
20 жовтня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що тарифи на опалювальний сезон для українців залишаться без змін. Субсидії продовжуються автоматично. Всім, хто у вересні отримував субсидію, не потрібно звертатися з новою заявою на опалювальний сезон. Пенсійний фонд все перерахує.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.