Перегляд тарифів залежить від низки факторів
В Україні тарифи на газ та електроенергію можуть підвищити вже у квітні 2024 року. Йдеться про можливе подорожчання близько 15%. При цьому конкретних планів щодо перегляду вартості комунальних послуг немає.
До кінця цього опалювального сезону підвищення тарифів не варто очікувати, розповіли виданню Obozrevatel в Уряді. Там зазначають, що економічні причини для цього є.
"Є рішення не підвищувати тариф до кінця опалювального сезону, це закріплено постановою, і іншого варіанта не буде. Що буде у квітні наступного року, зараз вам ніхто точно не скаже. Але економічні причини для підвищення тарифів, звісно, є", - заявили в Уряді.
Саме Кабмін ухвалює рішення про перегляд вартості електроенергії. В Уряді кажуть, що можливе подорожчання близько 15%, але йдеться не про те, що на такий розмір підвищать ціну (планів та сценаріїв підвищення немає станом на зараз), а про те, що це б допомогло підняти вартість до рівня покриття.
Рішення ухвалено до наступного року. Перегляд тарифів залежить від низки факторів. Зокрема й від того, чи вдасться деокупувати Енергодар, де розташована АЕС. А ось у випадку з газом ситуація значно краща. Цілком можливо, що чинний тариф буде економічно аргументованим і наступного року. Це залежатиме і від ситуації на європейському газовому ринку.
Від регульованих цін доведеться відмовитись. Це вимога міжнародних партнерів вже впродовж певної кількості років. Але, ймовірно, в наступному році це не відбудеться. Регулювання тарифів на комунальні послуги, зокрема газ та електроенергію, дозволяє стримувати темпи інфляції. Однак у Нацбанку впевнені, що регулювання скасують уже 2025 року. Про це йдеться в інфляційному звіті регулятора.
"На прогнозному горизонті адміністративна інфляція поступово зростатиме. Вона визначатиметься насамперед подальшим подорожчанням тютюнової продукції внаслідок підвищення акцизів і тарифів на окремі ЖКП. Водночас її стримуватиме дія мораторію на підвищення тарифів на газ, гарячу воду й теплопостачання, який, згідно з припущеннями цього прогнозу, скасують лише у 2025 році", - зазначили у НБУ.
Вартість комунальних послуг рано чи пізно зростатиме. Підвищуються зарплати, дорожчають ремонти, хімікати, реагенти. Тому доведеться також переглядати і ціни на комунальні послуги.
20 жовтня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що тарифи на опалювальний сезон для українців залишаться без змін. Субсидії продовжуються автоматично. Всім, хто у вересні отримував субсидію, не потрібно звертатися з новою заявою на опалювальний сезон. Пенсійний фонд все перерахує.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.