«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Ігор Гуменюк двічі кинув вибухівку у правоохоронців і намагався утекти, але сам загинув від вибуху - кажуть в поліції
Поліція повідомила, що перед смертю доброволець батальйону "Січ" Ігор Гуменюк влаштував два вибухи у Шевченківському суді Києва в середу, 5 липня, намагаючись утекти з будівлі суду. Адвокат пояснює, що 29-річний хлопець перебував у пригніченому стані, адже його справу слухали вже 8 років. І він сидів у СІЗО без вироку суду весь цей час.
Глава МВС Ігор Клименко розповів, що Ігор Гуменюк після засідання суду зачинився в туалеті. За якийсь час він привідчинив двері та викинув по караульних невідомі вибухові пристрої. Після цього, за словами Клименка, Гуменюк намагався покинути будівлю суду.
"Конвой його зупинив пострілом в повітря. Тоді він забарикадувався у приміщенні. Потім він кинув ще один вибуховий пристрій у працівників поліції, їх врятували щити", - розповів Клименко.
За версією очільника МВС, Гуменюк загинув не від пострілів поліцейських, а від вибухового пристрою. Як він проніс вибухівку в супроводі трьох конвоїрів, зʼясує поліція.
В Офісі прокурора повідомили, що зараз тривають слідчі дії та з'ясовують усі деталі того, що сталося в Шевченківському суді.
"За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури м. Києва розпочато досудове розслідування за фактом спроби втечі підсудного з-під варти, вчинене способом небезпечним для життя багатьох людей (ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 393 КК України). 5 липня 2023 року біля 17.20 год. на спецлінію 102 надійшло повідомлення про вибух у приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва. Попередньо встановлено, що обвинувачений, якого доставили в суд для участі у судовому засіданні, перебуваючи у вбиральні, вчинив спробу втечі з-під варти. При цьому він використав невстановлений вибуховий пристрій", - пишуть в Офісі Генпрокурора.
Повідомляється, що за фактом заподіяння тілесних ушкоджень правоохоронцям до ЄРДР внесено відомості за ст. 348 КК України - посягання на життя працівника правоохоронного органу.
Далі в Офісі констатують, що обвинувачений під час повторної спроби використати вибуховий пристрій загинув на місці. На даний час на місці події перебувають прокурори, слідчо-оперативна група, вибухотехніки та кінологи.
Олександр Свиридовський, адвокат Гуменюка розповів, що 31 серпня буде вже 8 років відтоді, як його клієнт сидів у СІЗО без вироку суду. За словами Свиридовського, Ігор був у дуже пригніченому стані.
"Якщо дійсно він вчинив такі дії, то, я вважаю, що значна частина провини лежить на прокурорі й суді, який продовжував термін перебування Гуменюка під вартою", - сказав адвокат.
Також Свиридовський повідомив, що Ігор Гуменюк неодноразово звертався з проханням відпустити його добровольцем на фронт. Але його заяви суд ігнорував.
Як писав Інформатор, Ігор Гуменюк є бійцем добровольчого батальйону "Січ". Після заворушень біля будівлі Верховної Ради 31 серпня 2015 року його затримали та взяли під варту. Він був на мітингу, протестуючи проти змін до Конституції України щодо децентралізації. Під час сутичок між протестувальниками та правоохоронцями стався вибух бойової гранати, загинули троє людей. Гуменюка затримали, у нього знайшли дві гранати. Ігор себе винним не визнавав.
Також Сидор Кізін, адвокат Гуменюка, заявляв раніше, що слідчі "вибивають" з його клієнта зізнання.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що у середу, 5 липня, у Шевченківському суді української столиці стався вибух. Підсудний підірвав вибуховий пристрій та загинув.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.