Дешевше вже не буде: прогноз курсу долара на кінець 2024 року

Експерт радить дочекатися виборів у США, адже саме тоді стане зрозуміло, чого очікувати Україні на наступний рік

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин
Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин

Економіст Олег Пендзин вважає, що без макроекономічного фінансування курс гривні може суттєво знизитися. Курс долара в Україні до кінця 2024 року може сягнути 42,5 гривні. Крім того, результати виборів у США, де кандидатами є Камала Гарріс і Дональд Трамп, можуть суттєво вплинути на курс гривні.

“В бюджет було закладено цифру середньорічного курсу на наступний рік. Тобто починати будемо із 42 гривень, а закінчувати – 47,5 гривні. Таким чином, наприкінці цього року, ймовірно, 100 доларів коштуватимуть 4 200 – 4 250 гривень”, зазначив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Він зауважує, що курс насправді залежить від чимало факторів. І один із найважливіших на сьогодні – це результати президентських виборів у США. Тобто до листопада місяця все буде стояти "мертво". Всі чекатимуть результатів. Оберуть Трампа – буде один сценарій, оберуть Гарріс – буде другий сценарій, – наголошує економіст. Крім того, курс сильно залежатиме від того, наскільки легко зможе пройти або не пройти фінансування України через Сенат США.

“Курс української валюти напряму залежить від макроекономічного фінансування наших партнерів. Якщо фінансування не буде, то не буде чим курс тримати. Він покотиться. Так що тут прогнозувати якісь речі важко”, – додає Олег Пендзин.

Експерт радить дочекатися виборів у США, адже саме тоді стане зрозуміло, чого очікувати Україні на наступний рік.

Продавати чи купувати валюту

Експерти говорять, що після того, як Верховна Рада прийняла закон про збільшення військового податку з 1,5% до 5%, гривневі депозити значно втратили привабливість. 

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин впевнений, що українці все більше звертають увагу на купівлю готівкової валюти, попри фінансову привабливість інших інвестиційних інструментів.

"За даними НБУ, обсяги гривневої готівки на руках населення у вересні знизились на 7,9 млрд грн, до 744,7 млрд грн, це історичний мінімум. Аналогічне падіння (на 7,7 млрд грн) відбулося рік тому, в жовтні 2023 року, коли Нацбанк відійшов від фіксованого курсу. Значне зменшення готівки на руках – це перетік готівкової гривні в готівковий долар, а також додаткові витрати на придбання товарів завдяки пришвидшенню інфляції, мовляв, завтра буде дорожче. Нагадаю, що у вересні поточного року населення купило валюти на 1 млрд доларів більше, ніж продало. Висновки очевидні", - акцентував Шевчишин. 

Голова секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський, як і раніше, називає оптимальною диверсифікацію заощаджень.

"Нині сприятлива ситуація для купівлі валюти, бо курс не міняється, пропозицій доларів і євро досить, а попит на валютну готівку у жовтні, навпаки, дещо впав, можливо, через зниження купівельної спроможності населення. Та купівлю валюти можна вважати умовною інвестицією, бо якщо говорити про отримання прибутку через 3-4 місяці, то депозити і ОВДП вигідніші. Тому вважаю правильнішим робити диверсифікацію заощаджень: 30-35% коштів тримати у гривні в банках, решту у валюті – десь втратите, але десь виграєте", - додав Забловський. 

Продавати валюту без нагальної потреби всі фахівці, як і раніше, вважають недоцільним, бо прогнозують, що до кінця року долар буде дорожчим, ніж тепер.

Курс валют на сьогодні

Image Дізнайтесь актуальну інформацію станом на 23.12.2024
Валюта
Покупка
Продаж
usd
41.88
41.88
eur
43.51
43.51
Всі новини про гроші
 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube