День виселення з лаври: віряни УПЦ МП не дають комісії Мінкульту опечатати корпуси. Відео

Ченці мали покинути лавру 4 липня згідно з рішенням суду, однак цього не відбулося. До заповідника вже приїхали правоохоронці.

Києво-Печерська лавра
Поки члени комісії намагаються потрапити до приміщень, прихильники УПЦ МП співають пісні

4 липня комісія заповідника "Києво-Печерська лавра", який підпорядковується Міністерству культури, прибула до комплексу, щоб опечатати два корпуси, однак їхнім діям перешкоджають віряни УПЦ МП. Члени комісії викликали на місце події слідчо-оперативну групу.

Про це повідомляє кореспондент Інформатора.

Причина сьогоднішнього візиту комісії – нещодавня вимога Мінкульту до ченців УПЦ МП залишити Лавру до 4 липня. Однак, ченці, як і раніше, не поспішають залишати Лавру.

Пікет під лаврою

В.о. генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко розповів, що раніше комісія попереджала у письмовій формі ченців, що сьогодні буде повернено п'ять корпусів заповідника. У відповідь на цей лист ченці попередили, що готові звільнити два з п'яти корпусів. Але за фактом жодних корпусів Києво-Печерської лаври не звільнено.

Протест під Лаврою

"Нам повідомили, що корпус 69 та ліва половина корпусу 45 на даний час не використовується монастирем. Тобто (це відбувається) по домовленості з монастирем. Насправді рішення суду зараз повністю ігнорується і працівники заповідника не допускаються до обʼєктів, які належать державі... Коли комісія в складі 5 осіб співробітників заповідника прийшла, щоб оглянути і опечатати приміщення, які не використовуються, в яких ніхто не проижває, люди (почали) перешкоджати. Ці люди точно є не сторонниками української держави і точно не сторонниками української церкви. Це просто відверта провокація", - розповів Остапенко в коментарі нашому кореспонденту.

Комісія заповідника викликала до комплексу слідчо-оперативну групу.

Лавра

"Зараз комісією буде написано заяву до правоохоронних органів, після чого ті мають забезпечити нам доступ до заблокованих корпусів", - пояснив Максим Остапенко.

Виселення УПЦ МП з Лаври

10 березня офіційно стало відомо, що Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) з 29 березня 2023 року. На це представники московського патріархату спочатку відповідали зверненнями до верхівки України, вмовляннями їх “не виселяти”, а потім прямо заявили, що нікуди йти не збираються, поки суд не узаконить рішення про “виселення”.

30 березня представники УПЦ МП разом із вірянами фізично заблокували роботу комісії Мінкульту. Того ж дня Господарський суд Києва відмовив позову проросійських священиків, тим самим підтвердивши законність “виселення”. Попи заявили, що будуть оскаржувати рішення, і 31 березня все одно не пустили комісію Мінкульту.

4 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення щодо огляду будівель Києво-Печерської лаври. Це було зроблено в рамках кримінального провадження за фактами незаконного утримування, осквернення або знищення релігійних святинь, у чому звинувачують представників УПЦ МП.

13 червня Господарський суд Києва ухвалив рішення про відмову в задоволенні позову УПЦ МП до Національного заповідника Києво-Печерська лавра щодо проведення богослужінь у Києво-Печерській лаврі.

Суд також виніс вердикт, згідно з яким чоловічий монастир Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до 4 липня 2023 року повинен залишити приміщення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube