20 вересня - Всесвітній день рису та валенської паельї та пепероні.
У вівторок, 20 вересня, у світі смакують рис та валенську паелью. В Штатах - День Піци. У Великій Британії святкують День японських смажених пельменів. В Німеччині відзначають Міжнародний день захисту дітей. А в Таїланді - Національний день молоді. Християни відзначають день пам'яті преподобного Луки Глибокоречінського. До кінця року залишається 102 дні. Повномасштабна війна росії проти України триває вже 209-ть днів.
20 вересня 1519 — почалося перше навколосвітнє плавання під керівництвом Фернана Магеллана. А цього дня, але в 1946 році — у Каннах відбувся перший Каннський кінофестиваль. В Україні ж 20 вересня також знаменна дата. Саме в цей день, проте 31 рік тому — з'явилася Служба національної безпеки України. Про свята, що відзначають з року в рік розповість Інформатор.
Щорічно 20 вересня у всьому світі відзначають Всесвітній день валенсійської паельї (World Paella Day). Паелья – кулінарна візитівка іспанської кухні. У класичний рецепт страви входить: рис, оливкова олія, вода, м'ясо курки, м'ясо кролика, два види квасолі: місяцеподібна і зелена стручкова, помідори, сіль та шафран. Іспанці вигадали безліч інтерпретацій цієї страви: з паприкою, равликами, креветками, свинячими реберцями, часником, розмарином та всіляким іншим. Проте, хоч як не крути, без 10-ти основних інгредієнтів Валенську паелью вже не назвуть валенською.
Паелья, плов, ризотто, супи, різні закуски, оцет, вино, десерти та ще безліч страв і напоїв — 20 вересня – Всесвітній день рису. В Азії його їдять ледь не двічі або й навіть тричі на день. А в Європі – це повсякденна культура харчування здоровою й корисною їжею. Рис, пшениця й кукурудза входить в так званий продовольчий «кошик безпеки».
Найдавніші рисові зерна віком 7 000 років знайшли вздовж берегів річки Янцзи, що в Китаї. Звідти злак потрапив до Індії, Індонезії, Кореї і Японії, а пізніше про нього дізналися європейці та мешканці Північної та Південної Америки.
Нині у світі налічують до 40 тисяч видів цих злакових. Вирощують рисове зерно в понад 100 країнах. Найбільшим експортером є Китай, Індія, Індонезія, Бангладеш, В’єтнам та Таїланд. Культивують рис й в Україні. Для цього існує навіть спеціальна наукова установа - інститут рису, в якому щороку виводять новий сорт зерна.
До анексії Криму Україна забезпечувала 70% внутрішнього ринку. Нині ж посівні площі залишилися на півдні. Там, щороку збирають 65-70 тисяч тонн рису, але цей обсяг забезпечує лише 30-35% від потреб, решта – імпортується з країн Азії.
Окрім, цього 20 вересня – британці смакують одну з улюблених страв Японії, яку називають «Гьодза». Це такі обсмажені пельмені з фаршем та капусткою. А в Америці шану віддають піці з пепероні. Піцу вважають - італійською стравою, а от гострий різновид салямі “Пепероні” - італо-американського походження.
Православні віряни 20 вересня вшановують преподобного Луку Глибокоречінського. В Х столітті він жив в Каппадокії. І увійшов в історію як третій ігумен Спасової оселі.
20 вересня, день ангела святкують: Олександр, Андрій, Василь, Григорій, Євген, Іван, Лев, Лука, Макар, Михайло, Микола, Пахомій, Петро, Сава, Стефан.
Що не варто робити 20 вересня:
Нагадаємо,19 вересня в усьому світі відзначають День народження смайлика та Михайлове чудо, а також Міжнародний день наслідування піратів.