Безоплатний проїзд у громадському транспорті для військових: що робити, якщо відмовляють у перевезенні

Проїзд міжміським або приміським, залізничним та водним транспортом здійснюється на підставі квитка, що отримується в касах при пред’явленні відповідного посвідчення

Пільги для військових
Безоплатний проїзд для військових в Україні

Українські військовослужбовці мають право на безплатний проїзд усіма видами транспорту. У разі відмови потрібно зафіксувати всі деталі поїздки. Також варто звернутися до перевізника та написати заяву. 

Про це повідомили в Українському ветеранському фонді. Хто може безплатно їздити громадським міським транспортом (метро, автобуси, тролейбуси, трамваї): 

  • учасник бойових дій,
  • особа з інвалідністю внаслідок війни,
  • людина, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи.

Також для цих категорій безоплатним є проїзд автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі– та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Закон України передбачає введення електронного квитка для оплати проїзду в міському пасажирському транспорті. Вищеперелічені пільгові категорії осіб отримують електронний квиток безплатно. Порядок такого отримання визначається органами місцевого самоврядування окремо. Проїзд міжміським або приміським, залізничним та водним транспортом здійснюється на підставі квитка, що отримується в касах при пред’явленні відповідного посвідчення.

Проїзд у маршрутних таксі. Перевізники маршрутних таксі надають право безплатного проїзду в разі наявності договору з органами місцевого самоврядування на компенсацію витрат перевізника. В більшості випадків такі договори є укладеними. При цьому, обмежень щодо кількості пільгових місць в транспорті чи протягом одного маршруту законодавством не передбачено.

Вид безоплатного проїзду для військових
Вид безоплатного проїзду для військових

Що робити, якщо вам відмовили у пільговому проїзді:

  • Занотуйте назву та контактні дані перевізника, ПІБ водія, номер транспортного засобу, дату, час та маршрут, на якому отримали відмову.
  • Якщо бажаєте продовжити проїзд, оплатіть його вартість;
  • Зателефонуйте перевізнику і спокійно поясніть ситуацію, яка виникла з водієм. Корисна порада: в розмові зазначте, що плануєте звертатись до прокуратури та Укртрансбезпеки;
  • Якщо в телефонному порядку ситуація не вирішиться, напишіть заяву у трьох примірниках: Національна поліція України, Укртрансбезпека, орган місцевого самоврядування, де здійснюється маршрут. До заяви обов’язково додайте копію посвідчення УБД і копію проїзного квитка, якщо довелось його купити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube