В Кабміні хочуть створити психологічні пункти незламності для українців: що відомо

В Центрах життєстійкості, які запрацюють вже у вересні, надаватимуть українцям психологічну допомогу в різних формах - індивідуально, з сім'єю чи під час групових сеансів

Психологічна допомога
В Центрах життєстійкості працюватимуть психологи та фахівці із соціальної роботи

Міністерство соціальної політики планує запустити в Україні пункти психологічної підтримки - Центри життєстійкості. Експериментальний проєкт діятиме з 1 вересня 2023 року по 31 грудня 2024 року. Його ініціювала перша леді України Олена Зеленська.

Деталі оприлюднили на сайті Мінсоцполітики. Зазначається, що метою створення таких психологічних хабів є:

  • підтримка психічного здоров’я населення та зниження загального рівня стресу й тривожності серед українців;
  • адаптація українців до нових умов життя, кризових ситуацій (зокрема, воєнних дій), набуття навичок стресостійкості задля повноцінного функціонування та попередження психологічної травматизації / мінімізації ризиків повторних випадків психологічної травматизації (ретравматизації);
  • створення цілісного механізму забезпечення соціальними послугами українців, які перебувають у складних життєвих обставинах та/або належать до вразливої групи населення;
  • зміцнення та координація волонтерського руху;
  • підвищення соціальної згуртованості у громадах, зокрема, інтеграція та адаптація переселенців та ветеранів;
  • доступний простір для проведення тренінгів (наприклад, тренінги щодо реагування на кризові ситуації для вчителів, лікарів, працівників органів місцевого самоврядування).

Психологічну допомогу в Центрах життєстійкості надаватимуть українцям в різних формах. Це може бути індивідуальний сеанс, сімейний чи груповий.

"Умови психічного здоров’я можуть суттєво впливати на всі сфери життя, такі як успішність у школі чи роботі, стосунки з родиною та друзями та здатність брати участь у житті суспільства. За даними Gradus Research Plus у 2022 році 71% населення відчувало стрес або сильну знервованість. За даними ВООЗ 15 млн людей потребують психосоціальної підтримки, з них 9,6 млн людей можуть мати проблеми з психічним здоров’ям", - йдеться в пояснювальній записці до проєкту.

Тому для розв’язання проблеми у сфері охорони психічного здоров’я створюють Центри життєстійкості. В таких психологічних пунктах працюватимуть психологи та фахівці із соціальної роботи з вищою освітою та ті, які проходили спеціалізовані курси. Також Кабмін висунув вимоги, якими мають бути приміщення Центрів життєстійкості:

  • знаходитися в межах території міської, селищної, сільської територіальної громади, яку він обслуговує, з урахуванням територіальної доступності для жителів територіальної громади;
  • площа приміщення має складати не менше 150 кв. м;
  • наявність кількох кабінетів для проведення сеансів;
  • наявність ігрової кімнати для проведення занять із дітьми;
  • наявність туалету, санвузлу з душовою, пеленальний столик;
  • наявність кімнати-кухні, зони для відвідувачів, кімнати відпочинку для працівників;
  • облаштовані укриття.

Куди звернутися за психологічною допомогою онлайн

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну багато психологів та психотерапевтів почали безплатні допомагати людям у різний спосіб. Наприклад, створили безкоштовні додатки та чат-боти, які можуть допомогти вам в критичних умовах, а також підтримувати здоровий психологічний стан в критичних умовах. Детальний перелік важливих контактів за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube