Безкоштовна психологічна допомога в Україні: список додатків та чат-ботів

Українці можуть отримати психологічну допомогу в своєму смартфоні

Через повномасштабне вторгнення рф в нашу країну українцям довелося повністю змінити своє життя
Піклуватися про свій ментальний стан так само важливо, як і про фізичний

Психологічний стан та психічне здоров’я під час війни є вкрай важливим. Наразі українці переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають паніку та тривогу, але не завжди є можливість звернутися до спеціалістів за допомогою.

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну багато психологів та психотерапевтів почали безкоштовно допомагати людям у різний спосіб. Наприклад, створили безкоштовні додатки та чат-боти, які можуть допомогти вам в критичних умовах, а також підтримувати здоровий психологічний стан в критичних умовах. 

Чат-бот “Слова допомагають”

Команда факультету інформатики CyberFI спільно з командою Центру психічного здоров’я та психосоціального супроводу НаУКМА залучили понад 40 психологів-професіоналів та створили безкоштовний чат-бот психологічної підтримки для всіх, хто її потребує. Допомога повністю анонімна та цілодобова. Наприклад, у боті можна отримати слова підтримки у вигляді аудіоповідомлення в ситуації, коли вам сумно, ви погане спите або перед очима страшні картинки. 

Ми прослухали кілька аудіозаписів і, дійсно, - слова допомагають. Ці коротенькі повідомлення не тільки заспокоюють, а ще й надають враження, що ти не один, що тебе чують та розуміють. 

Безкоштовна психологічна допомога в Україні: список додатків та чат-ботів 1

Онлайн-чат "krisenchat Ukrainian"

Заснована в Німеччині платформа krisenchat Ukrainian пропонує консультації з психологом у форматі онлайн-чату. Консультації проходять українською або російською мовами. Це безкоштовно, анонімно та конфіденційно. Найпоширеніші теми кризової консультації: панічні атаки, тривожність, стрес, відчуття провини, зміни в поведінці дитини, адаптація до нової реальності чи то закордоном, чи вдома в Україні, або просте бажання поділитися пережитим досвідом та виговоритися.

У онлайн-чаті спілкування з психологом зайняло близько години. Єдине, що нам за цей час порадили, - сходити до психолога. 

Щоб отримати допомогу, розпочніть спілкування у форматі онлайн-чату з одним із багатьох психологів платформи у Telegram, також поспілкуватися зі спеціалістом можна у WhatsApp або SMS за номером (+49)1573599312.

Служба психологічної допомоги “Перемога”

Кваліфіковані й досвідчені психологи та психотерапевти зі всієї України об’єднались, щоб надати безкоштовну психологічну допомогу та підтримку українцям в умовах війни. Консультації надають з 8:00 до 22:00 через відеозв’язок, в текстових чатах, а за відсутності інтернету - телефоном.

В чат-боті вам не будуть задавати зайвих питань - достатньо залишити заявку з номером телефона та вказати зручний для вас способ зв'язку і чекати.

Як отримати допомогу: скористатись одним із чат-ботів в Телеграмі або Вайбері.

Чат-бот першої психологічної допомоги “Друг”

Чат-бот розроблений за науково доведеними протоколами за підтримки клініки Charite (Берлін, Німеччина) та GIZ в рамках гуманітарного проєкту “Соломія”. А також за підтримки UNICEF. Рекомендації бота рецензувала група експертів з міжнародного консорціуму “Цифрова психологічна допомога для України”. Бот обіцяє допомогти розібратися у своїх почуттях і відчуттях та дати декілька лайфхаків для стресових ситуацій.

В боті ви даєте відповіді на питання бота, після чого вам пропонують коротенькі вправи для швидкого заспокоєння. 

Як отримати допомогу: перейдіть за посиланням та натисніть Start.

Безкоштовна психологічна допомога в Україні: список додатків та чат-ботів 2

Лінія психологічної підтримки для дітей та батьків “Голоси дітей” 

Благодійний фонд “Голоси дітей” надає безкоштовну психологічну допомогу для батьків та дітей під час війни. Команда з понад 20 психологів щодня з 09:00 до 20:00 допомагає українцям подолати страх, шок, біль розлуки і втраченого дому.

Для того, щоб зв’язатись з фахівцем, потрібно описати проблему в боті та залишити номер телефону. Після цього з вами зв’яжеться психолог для консультації.

Як отримати допомогу: зателефонувати на номер 0-800-210-106 (дзвінки безкоштовні в межах України), залишити заявку в Telegram за номером: +38 099 198 57 95, у Телеграм-боті.

Чат-бот психологічної допомоги для жінок та дітей “Марш жінок”

Волонтерки громадської ініціативи "Марш Жінок" роблять все, що в їх силах, аби надати якомога більше підтримки жінкам під час війни. Для того, щоб поспілкуватися з психологинею, переходьте у Телеграм-бот і ви отримаєте консультацію. Послуга безкоштовна і доступна 24/7.

Безкоштовна психологічна допомога в Україні: список додатків та чат-ботів 3

Платформа pleso: психологічна допомога українським біженцям в Польщі

Внаслідок повномасштабної війни багато українців були змушені шукати притулку в інших країнах, де зіткнулися з різними труднощами. Люди знаходяться у стані постійної невизначеності та стресу, пов’язаного з культурними розбіжностями та адаптацією до нових умов життя. Саме для вирішення цієї проблеми Платформа pleso створила проєкт психологічної допомоги українським біженцям в Польщі.

Як отримати допомогу: звернутися до служби турботи у Telegram зі своїм запитом, написавши "Безкоштовна психологічна допомога українським біженцям в Польщі". Детально описати, що саме вас турбує. Команда платформи передасть запит своєму провідному психотерапевту, який перегляне його та підбере для вас найбільш слушного психотерапевта. Далі служба турботи надасть вам інструкцію щодо подальших дій.

Додаток для медитації BetterMe

Команда застосунку для навчання медитації BetterMe: Mental Health зробила його повністю безкоштовним для українців. В застосунку ви знайдете дихальні практики, медитації, афірмації та курси для підтримки ментального здоров’я. Завантажити додаток можна у Google Play та AppStore.

Додаток “Емоційний інтелект. EQ”

Наразі користування цим додатком повністю безкоштовне для українців. За допомогою інформаційних матеріалів, інтерактивних шкал, трекерів та вправ програми можна знижувати рівень тривоги та стресу, визначати свої емоції та почуття, змінювати свої психічні стани, покращувати свій емоційний фон. Завантажити застосунок можна в Google Play та AppStore.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube