Де і як ВПО можуть безкоштовно дізнатися про свої права

Читать на русском

Платформа покликана сприяти вільному доступу до правової інформації для ВПО й осіб, які постраждали від війни в Україні

Читать на русском
В Україні функціонує безоплатна цифрова платформа правової допомоги KOBLI
Інформацію на платформі можна отримати анонімно через веб-сайт

Платформа покликана сприяти вільному доступу до правової інформації для ВПО й осіб, які постраждали від війни в Україні

В Україні функціонує безоплатна цифрова платформа правової допомоги для ВПО. Платформа покликана сприяти вільному доступу до правової інформації для переселенців та осіб, які постраждали від війни в Україні.

Як повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, в Україні функціонує безоплатна цифрова платформа правової допомоги для переселенців. Інформація, яка опублікована на платформі, підготовлена й оновлена відповідно до українського законодавства. Зокрема, тут можна знайти відповіді на такі питання:

  • Житло та нерухомість: фіксація пошкодженого житла, відновлення документів на нерухоме майно, спадкування під час воєнного стану тощо.
  • Внутрішнє переміщення: реєстрація ВПО, грошова допомога, програми житла для внутрішньо переміщених осіб та інші питання.
  • Перетин кордону: загальна інформація щодо перетину кордону в умовах воєнного стану.
  • Правові оновлення й довідкові матеріали: інформація щодо останніх правових змін, довідники, дорожні карти з контактами установ та організацій за регіонами.

Щоб скористатися онлайн-платформою правової допомоги, достатньо перейти за наведеним посиланням. Інформацію на платформі KOBLI можна отримати анонімно через веб-сайт.

Українці можуть відновити довідки ВПО через Дію - як це зробити

Коли громадяни України повертаються в свої регіони, то вони скасовують свій статус Вимушено переміщеної особи. Проте цей статус згодом у разі необхідності можна відновити. Експерти пояснили, як це можна зробити. Міністерство соціальної політики зазначає, що у випадку скасування статусу ВПО через Дію, треба звернутися до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання. Нова довідка про статус ВПО буде оформлена від дати нового звернення (якщо для цього статусу є підстави).

Оформити довідку про статус ВПО можуть громадяни, які виїхали з тимчасово окупованих територій, з територій, де ведуться бойові дії або житло яких зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок збройної агресії рф. У випадку непридатного житла потрібно також мати документ з даними про обстеження технічного стану житлового приміщення.

Для оформлення довідки ВПО потрібно надати в орган соцзахисту такі документи:

  • заява про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • паспорт громадянина України;
  • якщо прописка не вказана в паспорті, варто надати інший документ на підтвердження. (наприклад, військовий квиток, трудова книжка, медичні чи інші документи, які підтвердять факт проживання на відповідній території).

Також можна пройти процедуру через портал Дія.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.