Співробітник одного з відділів ТЦК брав за свою несанкціоновану діяльність чималі суми грошей
Державне бюро розслідувань викрило чергову схему заробітку на мобілізації та ухилянтах від неї. Йдеться цього разу про Малиновський районний ТЦК та СП, співробітник якого несанкціоновано змінював дані військовозобов’язаних у системі “Оберіг”. За послугу він брав від 4 до 7 тисяч доларів.
Про це повідомляє пресслужба ДБР. Протиправна схема діяла з березня 2023 року.
Так, відомо, що співробітник одного з відділів ТЦК несанкціоновано корегував дані військовозобов’язаних в електронній базі “Оберіг” за 4-7 тисяч доларів. Туди він вносив неправдиву інформацію про їхню непридатність до військової служби, що в результаті дозволяло ухилянтам втекти за кордон.
Наразі встановлюють всіх причетних до схеми осіб, а викритому ТЦКшнику повідомили про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем (ч. 5 ст. 361 КК України). Йому загрожує до 15 років позбавлення волі, а нині вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.
У вересні Служба безпеки ліквідувала нові п'ять схем для ухилянтів. Серед організаторів - посадовці ТЦК та ВЛК. Зокрема, очільник районного ТЦК у Кривому Розі "заробив" таким чином понад 3,5 млн грн.
Також на Буковині СБУ вже вдруге затримала чоловіка за організацію схеми для втечі ухилянтів. В момент затримання він вже перебував під слідством за організацію каналу нелегальної міграції. Під вартою він не перебував, чим й скористався для продовження свого "бізнесу". Чоловік продовжив поширювати в месенджері "рекламні" оголошення, де пропонував військовозобов’язаним допомогу у втечі до Євросоюзу. Потім він зустрічався зі своїми клієнтами, відвозив їх на власному авто до кордону, а далі показував лісові стежки у напрямку сусідньої країни.
Нагадаємо, Україна веде з Європейським Союзом переговори щодо повернення громадян України, які зуміли нелегально перетнути кордон та потрапити у Європу. Хоча у ЄС зараз переважає позиція "не повертати", оскільки кожна країна керується власними законами - Київ все одно веде консультації. Ухилянти порушили законодавство, тому Україна хотіла б, щоб їх повернули.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.