Ця моторошна тварюка-кровопивця старша за дерева і досі жива - відео

Ці істоти з'явилися близько 450 мільйонів років тому

Динозавр та мінога
Тихоокеанську міногу можна вважати живими копалинами

Ця загадкова істота без щелепи і кісток звивалася водними шляхами Землі ще до того, як на планеті з'явилися динозаври. Воно любить смоктати кров та тілесні рідини своєї здобичи, доки ті не висохнуть. Тихоокеанська мінога (Entosphenus tridentatus) належить до групи древніх риб під назвою Agnatha, які з'явилися 450 мільйонів років тому і схожі на вугрів. Ця дивовижна істота не має кісток, натомість він складається з хрящового "скелета", а на маківці голови є "третє око", яке насправді є спеціалізованим світлочутливим органом. Дослідники відзначають, що представники цього виду є одними з найдовготриваліших істот на Землі. Передбачається, що вони "бачили" динозаврів і живуть на нашій планеті довше ніж дерева.

Фактично тихоокеанську міногу можна вважати живими копалинами, оскільки ці істоти з'явилися ще в ордовику, близько 450 мільйонів років тому. З того часу представники цього виду зазнали певних адаптацій і трансформацій і змогли дожити до нашого часу. А своє ім'я вони отримали за неймовірний життєвий шлях, який вони здійснюють, починаючи з прісноводних річок та струмків, а потім мігруючи до Тихого океану.

Але на цьому їхній шлях не закінчується, оскільки після досягнення зрілості та готовності до нересту, міногам необхідно повернутися у прісну воду для розмноження. Дослідники відзначають, що тихоокеанські міноги також "володіють надздібностями": вони можуть використовувати хімічні сигнали, що виділяються личинками мігруючих міног, щоб повернутися до життя у прісній воді. Вони здатні повернутися в той самий водний шлях, в якому нерестилися, але це не обов'язкова умова.

Найбільше тихоокеанські міноги відомі завдяки своїй стратегії годівлі. Вони можуть використовувати свої сферичні, безщелепні роти, як колючі присоски, допомагаючи їм кусати тіла риб та морських ссавців. Присмоктавшись до жертви, вони живляться її кров'ю і тілесними рідинами, а потім залишають на їхніх тілах рани. Проте тихоокеанська мінога не вбиває своїх жертв, оскільки вони паразити і для харчування їм потрібні живі господарі, щоби мінога могла харчуватися.

Тихоокеанська мінога - лише один із приблизно 40 видів міног, які походять від стародавнього предка безщелепних риб в ордовику, і як група вони пережили як мінімум чотири масові вимирання. Мінога містить у три-п'ять разів більше калорій, ніж лосось за вагою. Тому вони відіграють важливу роль у прісноводних та морських екосистемах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube