50 років тому вчені знайшли життя на Марсі та вбили його

Читать на русском

Людство вже могло знайти життя на Марсі

Читать на русском
Марс та апарат "Вікінг-1"
Додавання води в експеримент було помилкою і могло вбити мікроби, які ми намагалися знайти

Людство вже могло знайти життя на Марсі

Астробіолог Дірк Шульце-Макух із Берлінського технічного університету у Німеччині вважає, що людство вже могло знайти життя на Марсі 50 років тому, але випадково вбило його. На думку вчених, експеримент з пошуку живих організмів на Червоній планеті міг стати смертельним для них.

За десятиліття вивчення Червоної планети вчені багаторазово переосмислювали результати та експерименти, проведені у місії "Вікінг" НАСА у 1970-х роках. Ця місія стала першою спробою пошуку ознак інопланетного життя на Марсі, пише видання Iflscience.

Місія "Вікінг" включала два посадочні модулі, які вперше доторкнулися до марсіанської поверхні. Вони зробили перші в історії знімки з поверхні планети, а також провели біологічні випробування на марсіанському грунті, які мали виявити наявність в ньому життя.

Перше в історії кольорове фото поверхні Марса, зроблене апаратом "Вікінг-1"
Перше в історії кольорове фото поверхні Марса, зроблене апаратом "Вікінг-1"

В ході одного з експериментів поверхню грунту заливали водою з поживними речовинами і радіоактивним вуглецем. Сенс експерименту полягав у тому, що мікроорганізми, якщо вони існують у грунті, повинні поглинути поживні речовини, матаболізувати, а потім виділити радіоактивний вуглець у вигляді газу. На подив вчених, перший експеримент справді показав цей газ, але наступні результати були неоднозначними.

Дірк Шульце-Макух, професор кафедри проживання планет і астробіології Берлінського технічного університету, припускає, що додавання води в експеримент було помилкою і могло вбити мікроби, які ми намагалися знайти. На Землі існують мікроорганізми, що живуть у найекстремальніших умовах, оточені соляним камінням і одержують вологу з повітря. Обливання таких мікробів водою може бути смертельним.

Також Шульц-Макух раніше припустив, що марсіанське життя може містити перекис водню у своїх клітинах. Ця адаптація дозволила б їм виживати за умов Марса та пояснити результати місії "Вікінг".

"Якщо ми припустимо, що корінне марсіанське життя могло адаптуватися до навколишнього середовища, включивши до своїх клітин перекис водню, це могло б пояснити результати, отримані вікінгами", - написав Дірк Шульце-Макух для BigThink, додавши, що газовий хроматограф-мас-спектро нагрівав зразки аналізуючи їх.

Якби марсіанські клітини містили перекис водню, це вбило б їх. Більш того, це призвело б до того, що перекис водню вступав у реакцію з будь-якими органічними молекулами поблизу, утворюючи велику кількість вуглекислого газу - саме це і виявив космічний прилад.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.