"Цвіт нації вбивають": нова обкладинка Vogue Ukraine з усміхненими кадетами поділила українців на два табори

Роботу британського фотографа Бретта Ллойда деякі засудили за загальний посил, що війна це несерйозно та весело

Нова обкладинка Vogue Ukraine з українськими кадетами
Українці пишуть, що фото не відображає справжнє обличчя війни в Україні

Всесвітньо відомий фотограф Бретт Ллойд зняв на обкладинці українського Vogue українських кадетів Київського військового ліцею ім. Івана Богуна, попереду яких йде усміхнена жінка-військова. Для образу  рішучої українки у формі з посмішкою на вустах позувала українська модель Каріна Мазяр. Ця обкладинка викликала обупення в українському суспільстві. 

На відміну від діджитал-обкладинки Vogue Ukraine Edition 5, героїнею якої стала 21-літня Оксана Рубаняк з позивним "Ксена", командирка взводу однієї з бригад Сухопутних військ ЗСУ, "підставу" з перевдяганням української моделі у військову, українці не зрозуміли. Як і те, чого юні ліцеїсти виглядають такими щасливими, коли в Україні вже другий рік поспіль триває жахлива й руйнівна війна.

Суспільство розділилося на два табори. Одні вважають, що модель замість військової задає загальний посил, що "війна це не серйозно та весело", тоді як справжнє обличчя війни - це, на жаль, прапори на кладовищах і зруйновані міста. Інші переконані, що обкладинка задає настрій про красиве і сильне майбутнє України, про ліцеїстів і молодь. Однак таких поглядів - значно менше. Інформатор зібрав різні реакції українців на весняну обкладинку Vogue Ukraine. 

Обкладинка Vogue Ukraine
Обкладинка Vogue Ukraine

Блогер Зоя Звиняцківська розглядає обкладинку Vogue, присвячену українській війні, з двоякими почуттями. З одного боку, вона визнає актуальність та цікавість тематики, згадуючи британський Vogue під час Другої світової війни, який пропонував поради щодо моди в умовах війни. З іншого боку, Зоя засуджує відсутність внутрішнього розуміння війни у фотографа, який стояв за створенням обкладинки, та висловлює розчарування тим, що для фотосесії був запрошений іноземний фахівець, замість українського, який міг би краще відобразити ситуацію на фото.

"Не знаю, чому Vogue Ukraine, який не боявся зіпсувати свій гламурний імідж, публікуючи фотки закатованих з Бучі, тут пішов за стандартом і запросив для головної фотосесії іноземця. Чесно - будь-який український фотограф, що прожив ці 2 роки в Україні, був би кращий - бо йому є що сказати про цю війну. І про жінок на цій війні, раз вже ми тут опинились в модному журналі і конче потребуємо жінку на фото", - підсумувала вона у Facebook.

Ексміністр економіки Тимофій Милованов назвав обкладинку українського Vogue "геніальною". На його думку, використання позитивних образів може допомогти залучити увагу до України.

"Мені здається - це геніальна обкладинка для посилення позитивного іміджу України серед аудиторії Vogue. Чим більше буде динаміки і позитивних, цікавих, трохи інтригуючих фото, обкладинок, статей про Україну, тим більше на нашу підтримку можуть перейти наші скептики, або ті хто забувають про нас, але думають і реагують категоріями нового, динамічного розвитку, брендів, позитивних емоцій тощо. На жаль не всі хочуть сприймати війну або навіть думати про неї, а такий підхід може бути ефективним для частини таких людей", - написав він.

Журналістка Леся Падалка побачила обкладинку як дуже доречну і актуальну. Хоча і погодилась, що кожен бачить своє. 

"Кожен бачить щось своє, і моє своє таке: Це якраз дуже доречна і актуальна обкладинка, бо вона про країну, яка наразі усвідомлює, що вона дуже надовго воює і живе. Жити все одно треба, любити - це таке ж стратегічне завдання, як і виробництво ракет) На щастя, це все не треба пояснювати юні (на фото), для якої і краса, і любов, і війна - це просто спосіб їх існування. Якось так", - написала вона у своєму Facebook.

Також наведемо декілька коментарів українських користувачів, яких світлина "не зачіпила". Люди твердять, що це фото не відображає реальної ситуації війни та військових, які вмирають на фронті, захищаючи нашу землю. 

  • "Фото ніяк не відображає сучасну ситуацію в Україні. Мене, власне, це фото обурює", - пише Людмила Патлавська.
  • "Поки одні в окопі а іншим веселуха - то перемоги не буде. Кожен день, кожен українець повинен прикладати максимальні зузилля для приближення перемоги. Кожен на своєму фронті - хтось на інформаційному, хтось бореться з корупцією, хтось дрони збирає - тільки так", - пише Оксана Наумова, яку так само не сильно вразила світлина.
  • "Я думаю, що багато таких гарних та молодих вже загинуло..." - замислилася вголос Оксана Русакова.
  • "Фото має бути з поля бою, щоб всі згадували, що в Україні війна", - пише Сергій Курган.
  • "За молоддю завжди майбутнє!!! А з цього фото можна зробити висновок, що за молоддю України майбутнє - це війна!", - коментує Оксана Глеватська, яка має дитину того ж віку, що на фото.
  • "Показали б краще, як та бідна молодь в окопах виживає, і бореться, а це ніби фото студентів військових закладів...", - пише Маша Доробало.
  • "Україна сьогодні на жаль не така, вже дуже багато молоді, гарної, модельної зовнішності лежить у труні під землею… такі обкладинки не то, щоб не доречні наразі, вони просто не відображають реальність", - поділилася своїми роздумами ще одна користувачка Юлія Кім Мова. 

Знайшлися серед поціновувачів сучасного мистецтва і ті, хто не збирається засуджувати Ллойда за його фото. Так, Тимофій Кулішенко певен, що в таких випадках завжди треба питати автора що він особисто хотів цим показати.

  • "Я гадаю, що це кайфове фото: про життя, про щастя, про молодість навіть у часи Людожерів", - пише Любов Браткова, згадуючи казку Перро про кота у чоботях, який був веселий і сміливий, хитрий і зухвалий, і переміг.
  • "Як на мене, на фото майбутнє України, бо зображені молодюсенькі курсанти, які не бояться надягти форму і йти з відкритими широко очима і відкритими посмішками в майбутнє. Вони одягли однострій щоб захищати Батьківщину, а не ховатися позакордонами і бити ТЦК. Вони майбутні захисники, сміливі, відкриті і світлі. Саме вони стрижень нашої нації. І я дуже сподіваюсь, що їх майбутнє буде світлим і мирним! Я так бачу це фото, хтось по-іншому", - повідомляє Ірина Образко.
  • "Це не про війну, а про молодість і молодь, що не сидить і маразмірує, а просто живе і рухає світ", - поділилася своїм баченням Тетяна Геркалюк.

В цілому, дописувачі твердять, що фото ілюструє якраз те, що "нашу красиву молодь, наших ліцеїстів, наше майбутнє і цвіт нації вбивають", кожен трактує так, як у нього болить. При цьому у частині коментарів є певне роздратування тим, що українці по-різному бачать мистецтво, мовляв, не завжди треба весь час плакати і бути всім незадоволеним.

Який посил фото і що ще знімав Бретт Ллойд

Британський фотограф Бретт Ллойд, відомий своїми роботами для Dior, Moncler та Calvin Klein. Він двічі відвідав Україну, побував у Києві, Харкові, біля лінії фронту в Костянтинівці, неподалік Куп’янська і в майже стертому з лиця землі Торецьку. Герої його світлин – чинні та майбутні військові, ветерани, медики, священники, студенти, актори та пересічні українці.
"Посеред усього лиха війни я зустрів стільки добрих і талановитих людей, – коментує Ллойд. – Це неймовірно – яке насичене та бурхливе життя в Україні. Я хочу, щоб міжнародна аудиторія це побачила".
Весняний випуск Vogue Україна присвячений людям та справам, які надихають. Тут зібрані історії українських дизайнерів, митців, кураторів та меценатів, які змінюють культурний та соціальний ландшафт навколо себе.

Це не перший раз, коли український Vogue здивовує світ захоплюючими образами. У жовтні 2023 року на його обкладинці з'явилася чемпіонка світу у стрибках в висоту, Ярослава Магучих, яка вразила публіку своєю врівноваженістю та силою. Нагадаємо, що під час Олімпійських ігор 2020 року Магучих здобула бронзову медаль, не поступившись лише представниці Австралії Ніколі Макдермотт та росіянці Марії Ласіцкені. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні поговоримо з Наталією Гуменюк про ймовірність спроби наступу росіян, зокрема на Херсон, і можливі наслідки для супротивника. Також розглянемо ситуацію на Чорному морі і можливість відтіснення росіян, щоб запобігти їхнім морським нападам. Речниця Сил оборони півдня України розповість нам про це. Приєднуйтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube