У Німеччині кількість працевлаштованих біженців з України лише 25% у той час, як в інших країнах показник сягає 50%
Опозиційні політики з Християнсько-демократичного союзу (ХДС) у Німеччині виступають за скасування соціальної допомоги біженцям, зокрема й з України, які отримують виплати, але не працюють. На думку лідера ХДС Карстена Ліннеманна, скорочення соцвиплат не здатне стимулювати біженців шукати роботу, а от повне їх скасування не залишить людям вибору.
Як повідомляє Radiolippe.de, Ліннеман наголосив, що "шестизначна" кількість біженців вперто не бажає шукати роботу у цій країні, живучи лише на допомогу від держави. Перспектива скорочення соціальних виплат, на його думку, успіхом не завершиться - у людей стимулу працевлаштовуватись не додасться, а от їх скасування швидко примусить біженців шукати місце праці.
"Необхідно повністю скасувати підтримку базового доходу", – каже Ліннеман.
Політик від ХДС також навів статистику, згадавши, що у Німеччині працевлаштовані лише 25% біженців з України у той час, як в інших країнах ЄС цей показник вдвічі більший. На думку Ліннемана, українці не мають стимулів шукати роботу.
"Ми повинні обговорити, чому в багатьох європейських країнах працюють понад 50% українців, але в Німеччині – лише 25%", – додав він.
Лімменман визнав, що українці захищають свободу німців, але не всі. Частині з них вигідно "сидіти" на допомозі від ФРН.
Видання DPA пише, що Німеччина готується посилити правила одержання соціальної допомоги для біженців. Пропонується, зокрема, скоротити виплати, якщо людина відмовляється від легальної роботи, або ж працює нелегально.
Кількість безхатьків у Німеччині у 2024 році стрімко зросла. Загальна кількість осіб, яким ніде жити, сягнула у країні 439,5 тисяч. При цьому третина безхатьків - біженці з України, які втекли від війни. Це молоді люди, вік яких коливається у межах 31 років.
У Німеччині також готові допомогти Україні із поверненням додому військовозобов'язаних біженців. Готовність повернути біженців з Німеччини в Україну висловив політик від ХДС Маркус Зьодер. Щоправда, він пояснив, що ФРН може зробити це лише у тому випадку, якщо про таку допомогу звернеться Київ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.