Німеччина готується скасувати допомогу біженцям з України, які відмовляються працювати

У Німеччині кількість працевлаштованих біженців з України лише 25% у той час, як в інших країнах показник сягає 50%

Біженці з України, Німеччина
Біженцям з України у Німеччинні хочуть припинити виплачувати соцдопомогу

Опозиційні політики з Християнсько-демократичного союзу (ХДС) у Німеччині виступають за скасування соціальної допомоги біженцям, зокрема й з України, які отримують виплати, але не працюють. На думку лідера ХДС Карстена Ліннеманна, скорочення соцвиплат не здатне стимулювати біженців шукати роботу, а от повне їх скасування не залишить людям вибору. 

Як повідомляє Radiolippe.de, Ліннеман наголосив, що "шестизначна" кількість біженців вперто не бажає шукати роботу у цій країні, живучи лише на допомогу від держави. Перспектива скорочення соціальних виплат, на його думку, успіхом не завершиться - у людей стимулу працевлаштовуватись не додасться, а от їх скасування швидко примусить біженців шукати місце праці. 

"Необхідно повністю скасувати підтримку базового доходу", – каже Ліннеман.

Політик від ХДС також навів статистику, згадавши, що у Німеччині працевлаштовані лише 25% біженців з України у той час, як в інших країнах ЄС цей показник вдвічі більший. На думку Ліннемана, українці не мають стимулів шукати роботу. 

"Ми повинні обговорити, чому в багатьох європейських країнах працюють понад 50% українців, але в Німеччині – лише 25%", – додав він.

Лімменман визнав, що українці захищають свободу німців, але не всі. Частині з них вигідно "сидіти" на допомозі від ФРН.

Як живеться українським біженцям у Німеччині

Видання DPA пише, що Німеччина готується посилити правила одержання соціальної допомоги для біженців. Пропонується, зокрема, скоротити виплати, якщо людина відмовляється від легальної роботи, або ж працює нелегально. 

Кількість безхатьків у Німеччині у 2024 році стрімко зросла. Загальна кількість осіб, яким ніде жити, сягнула у країні 439,5 тисяч. При цьому третина безхатьків - біженці з України, які втекли від війни. Це молоді люди, вік яких коливається у межах 31 років. 

У Німеччині також готові допомогти Україні із поверненням додому військовозобов'язаних біженців. Готовність повернути біженців з Німеччини в Україну висловив політик від ХДС Маркус Зьодер. Щоправда, він пояснив, що ФРН може зробити це лише у тому випадку, якщо про таку допомогу звернеться Київ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube