Росія відкрито погрожує країнам, судна яких направлять до портів України: деталі заяви країни-агресора

Росія продовжує політику погроз, на цей раз вони адресовані країнам, кораблі яких будуть йти до українських портів

Росія припинила зернову угоду
Після виходу рф із зернової угоди міноборони росії поширює погрози

Після заяви володимира путіна про припинення участі рф у зерновій угоді міноборони країни-терористки заявило, що росія розглядатиме всі судна, що йдуть в українські порти, як військові цілі. Погрози рф розпочнуть діяти вже з наступної доби, 20 липня. 

Відповідну заяву міноборони рф зробило в середу, 19 липня. 

"У зв'язку з припиненням функціонування "чорноморської ініціативи" та згортанням морського гуманітарного коридору, з 00:00 московського часу 20 липня 2023 року всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення", - значиться в повідомленні.

Крім цього, росія погрожує, що вважатиме країни, під прапорами яких прямуватимуть таки кораблі, "залученими до українського конфлікту зі сторони київського режиму".

"Ряд морських районів у північно-західній та південно-східній частинах міжнародних вод Чорного моря оголошено тимчасово небезпечними для судноплавства. Відповідні інформаційні попередження про відкликання гарантій безпеки мореплавцям видано в установленому порядку", - додали в заяві.

Росія погрожує суднам, що прямуватимуть до українських портів: деталі заяви країни-агресора 1

Росія погрожує іншим країнам

Зернова ініціатива

Вивезення українського продовольства з морських портів було заблоковане росіянами з початку повномасштабної війни. Проте сторонам за допомогою західних партнерів вдалось домовитись про експорт українського зерна. Угода була підписана 22 липня минулого року у Туреччині. А 1 серпня з порту Одеси вийшло перше судно.

У понеділок, 17 липня, росія заявила, що розірвала "зернову угоду". Термін дії цього документа завершився якраз у цей день. Заява збіглася з вибухом на Керчинському мосту, який зруйнував автомобільне полотно, але залишив неушкодженим критично-важливе для постачання російської армії залізничне сполучення.

Інформація про скасування дії "зернового коридору" призвела до негайного росту цін на збіжжя на світовому ринку: за даними CNBC, вартість зросла на 3,5 %. Президент Туреччини Реджеп Ердоган, один з ініціаторів угоди, підтвердив її розірвання. Він вважає, що повернеться до її обговорення під час візиту володимира путіна до Анкари, який очікують у серпні.

Євросоюз, своєю чергою, готовий підтримати експорт українського зерна. Про це повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у відповідь на розірвання "зернової угоди" за участю росії. Наразі Захід розглядає різні варіанти транспортування українського зерна, включно з ідеєю транспортувати залізницею та автовантажівками.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube