Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Росія продовжує політику погроз, на цей раз вони адресовані країнам, кораблі яких будуть йти до українських портів
Після заяви володимира путіна про припинення участі рф у зерновій угоді міноборони країни-терористки заявило, що росія розглядатиме всі судна, що йдуть в українські порти, як військові цілі. Погрози рф розпочнуть діяти вже з наступної доби, 20 липня.
Відповідну заяву міноборони рф зробило в середу, 19 липня.
"У зв'язку з припиненням функціонування "чорноморської ініціативи" та згортанням морського гуманітарного коридору, з 00:00 московського часу 20 липня 2023 року всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення", - значиться в повідомленні.
Крім цього, росія погрожує, що вважатиме країни, під прапорами яких прямуватимуть таки кораблі, "залученими до українського конфлікту зі сторони київського режиму".
"Ряд морських районів у північно-західній та південно-східній частинах міжнародних вод Чорного моря оголошено тимчасово небезпечними для судноплавства. Відповідні інформаційні попередження про відкликання гарантій безпеки мореплавцям видано в установленому порядку", - додали в заяві.
Вивезення українського продовольства з морських портів було заблоковане росіянами з початку повномасштабної війни. Проте сторонам за допомогою західних партнерів вдалось домовитись про експорт українського зерна. Угода була підписана 22 липня минулого року у Туреччині. А 1 серпня з порту Одеси вийшло перше судно.
У понеділок, 17 липня, росія заявила, що розірвала "зернову угоду". Термін дії цього документа завершився якраз у цей день. Заява збіглася з вибухом на Керчинському мосту, який зруйнував автомобільне полотно, але залишив неушкодженим критично-важливе для постачання російської армії залізничне сполучення.
Інформація про скасування дії "зернового коридору" призвела до негайного росту цін на збіжжя на світовому ринку: за даними CNBC, вартість зросла на 3,5 %. Президент Туреччини Реджеп Ердоган, один з ініціаторів угоди, підтвердив її розірвання. Він вважає, що повернеться до її обговорення під час візиту володимира путіна до Анкари, який очікують у серпні.
Євросоюз, своєю чергою, готовий підтримати експорт українського зерна. Про це повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у відповідь на розірвання "зернової угоди" за участю росії. Наразі Захід розглядає різні варіанти транспортування українського зерна, включно з ідеєю транспортувати залізницею та автовантажівками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.