Ціни на українські облігації зростають через вибори в США - ICU

Одне з пояснень здорожчання українських цінних паперів – очікування іноземних інвесторів, що вибори в США відкриють шлях до завершення війни

ICU
ICU

Національний банк у жовтні не став збільшувати значно свої інтервенції, дозволяючи курсу двічі за тиждень перетнути рівень 41.3 грн/$, і залишив його там на вихідні, 26-57 жовтня. Далі НБУ може продовжити утримувати його на тому ж рівні, що й попереднього. Водночас аналітики фінансової групи ICU вважає, що до кінця року може відбутися помірна девальвація гривні в межах 2-3%.

Курс валют на сьогодні

Image Дізнайтесь актуальну інформацію станом на 22.12.2024
Валюта
Покупка
Продаж
usd
41.88
41.88
eur
43.51
43.51
Всі новини про гроші

Вони зазначають, що ціни на українські єврооблігації продовжили зростати. Одне з пояснень – очікування іноземних інвесторів, що вибори в США відкриють шлях до завершення війни. Наближення до завершення президентських перегонів у США підсилюють очікування інвесторів, що незабаром активізується пошук механізмів завершення війни, хоча ці механізми можуть відрізнятись залежно від переможця виборів.

“Міністерство фінансів отримує все більший обсяг заявок на військові ОВДП, однак не змінює відсоткові ставки. Минулого тижня Мінфін отримав заявок на понад 63 млрд грн, хоча пропонував до розміщення ОВДП лише на 20 млрд грн та $200 млн. Найбільша перепідписка була на гривневі папери з погашенням у травні 2026 та 2027 років – обсяг заявок перевищував пропозицію більш ніж учетверо”, - йдеться в огляді фінансового ринку. 

Аналітики ICU вважають, що період тривалого зростання котирувань і висока відносна ринкова вартість провідних фондових індексів посилили невпевненість ринків акцій попри сильні макроекономічні дані й гарні фінансові результати компаній у 3 кварталі 2024. Водночас потужним негативним фактором для фінансових ринків у цілому знову стає зростання дохідностей казначейських облігацій США. Американські суверенні папери найближчим часом можуть продовжити перебувати під тиском через передвиборчу невизначеність, загрозу значного зростання бюджетного дефіциту й очікування ще повільнішого зниження ставок ФРС.

В чому ви зберігаєте гроші?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube