Чотири десятки нобелівських лауреатів закликали збільшити допомогу Україні і не визнавати путіна президентом

Читать на русском

Автори відкритого листа наголошують, що в цій війні Україна повинна перемогти, а не просто не програти

Читать на русском
Путін, війна
Путіна закликають не визнавати президентом після псевдовиборів

Автори відкритого листа наголошують, що в цій війні Україна повинна перемогти, а не просто не програти

39 нобелівських лауреатів написали відкритого листа світовим лідерам, де закликали збільшити допомогу нашій країні, підтримати незалежні ЗМІ, захистити політв'язнів та не визнавати путіна президентом російської федерації. Із закликом виступили економісти, вчені та письменники. Серед них перша нобелівська лауреатка в історії Білорусі Світлана Алексієвич та українка Олександра Матвійчук.

По це пише видання "Т-інваріант". Нобелівські лауреати наголосили на необхідності істотно збільшити допомогу нашій країні в цей тяжкий час. Вони вважають, що своєчасна підтримка України допоможе зменшити втрати серед мирного населення та відіграти ключову роль у вигнанні агресора з території нашої держави.

"Ми, вчені всього світу, закликаємо політичних лідерів з усією силою виступити за мир, прогрес та права людини. Як члени міжнародної наукової спільноти, ми глибоко стурбовані тим, що науковому прогресу загрожують диктатори, які пригнічують інтелектуальну свободу, особливо тоді, коли глобальна співпраця така важлива на тлі пандемій, зміни клімату та екзистенційної загрози зброї масового знищення.

Ми закликаємо світових лідерів та всіх людей доброї волі відмовитися від будь-яких ілюзій щодо пана Путіна та його злочинного режиму. Історія нас вчить, що умиротворення агресора веде до подальших злочинів проти людяності. Жодні тимчасові вигоди не можуть виправдати цього. Ми рішуче виступаємо проти повторення Мюнхена-1938!", - йдеться у зверненні.

Іншим важливим аспектом є підтримка прав людини та демократичної опозиції в росії. Нобелівські лауреати закликали світову спільноту об'єднатися для захисту політичних ув'язнених та осуджених за свої погляди у країні-агресорі. Життя лідерів опозиції Володимира Кара-Мурзи, Іллі Яшина, Лілії Чанишевої та багатьох інших перебуває у небезпеці, тому важливо забезпечити їхню безпеку та свободу.

Додатково, нобелівські лауреати закликали посилити підтримку громадян росії, які потребують притулку через політичні переконання. Також вони висловили підтримку російським демократичним антипутінським організаціям та незалежним ЗМІ, які грають критичну роль у зміні режиму в Росії.

Ще одним важливим аспектом заклику нобелівських лауреатів є делегування незаконного утримання влади у росії Путіним. Вони закликали світових лідерів відмовитися визнавати його переобраним президентом, якому, нагадаємо, намалювали рекордну підтримку на виборах.

Підписали звернення 39 нобелівських лауреатів, серед яких українська правозахисниця Олександра Матвійчук та білоруська письменниця Світлана Алексієвич.

Путін звинувачує Україну у теракті в "Крокусі", однак йому ніхто не вірить

У ФСБ рф назвали організаторами теракту "радикалів-ісламістів", які, за його словами, мали підтримку українських спецслужб. Тим часом за версією голови ФСБ, Україна, яка "пропустила" цей теракт, співпрацювала з бойовиками на Близькому Сході.

Також в останньому зверненні до росіян щодо терористичного акту у "Крокус Сіті Холл" путін виклав свою версію подій, вказавши на Україну як можливого замовника цього злочину, і обвинуватив країни Заходу в тиску на росію та підтримці Києва. Путін пообіцяв розшукати замовників теракту і покарати їх.

Водночас навіть серед найближчого оточення російського лідера сумніваються стосовно його заяв про причетність України до теракту. Російським службам не вдалося знайти жодного переконливого доказу, що Україна має відношення до цього події, хоча пропагандистські зусилля та спецслужби Росії намагалися це довести.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Британії й Німеччині закликали путіна не використовувати теракт у "Крокусі" для посилення війни в Україні. Там вважають, що рф сама є терористичною державою.

Також "Інформатор" писав, що у рф хочуть збільшити армію одразу після "виборів" путіна. При цьому говорять, що нової хвилі мобілізації там не буде.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.