У Конгресі США закликали до зняття всіх обмежень на удари ATACMS по військових об'єктах у Росії

Американські політики пропонують прибрати обмеження, що знижують ефективність ЗСУ

Конгрес США, пуск ATACMS, ракета ATACMS
Зняття обмежень на застосування ATACMS допоможе Україні виграти війну, заявляють кілька конгресменів

У Конгресі США лунали заяви про необхідність зняття всіх обмежень на використання ЗСУ далекобійних американських ракет ATACMS проти російських військових об'єктів на території РФ. Під час слухань у Комітеті Палати представників з міжнародних відносин конгресмени-республіканці Джо Вілсон та Томас Кін наголосили, що Україна має отримати можливість завдавати ударів по всіх законних військових цілях у РФ. Вони впевнені, що зняття обмежень допоможе Україні виграти війну.

Вілсон зазначив, що військовий злочинець, російський диктатор Володимир Путін розрахував дистанції для ударів по Україні таким чином, щоб уникнути відповідних ударів, повідомляє "Голос Америки". Законодавці, які підтримують зняття усіх заборон із ЗСУ наголошують, що ця вимога є двопартійною, її підтримують як республіканці, так і демократи.

Зокрема, Грегорі Мікс, конгресмен-демократ, також підтримав зняття обмежень, наголошуючи на важливості цього кроку для захисту України. З боку України подібні удари у будь-якому випадку є частиною захисту, а не нападу, наголосив Мікс.

Кін заявив, що зміна політики, щодо дозволу Україні вражати цілі на російській території, відбулась лише після того, як російські війська відкрили новий фронт поблизу Харкова. І навіть тоді, за словами республіканця, "адміністрація вдалася до напівзаходів".

"Політику було переглянуто, але загалом, Конгрес досі не розуміє, якою саме є ця політика. Останні звіти вказують на те, що адміністрація обмежує використання американської зброї на території Росії в межах 100 км від кордону України. Що значно менше повного радіуса дії ATACMS, який становить понад 300 км. Скільки російських авіабаз, які адміністрація не дає вразити Україні, знаходяться в зоні дії ATACMS?" – запитав Кін.

Своєю чергою, помічник Держсекретаря з питань Європи Джеймс О'Браєн відповів, що якщо Росія спробує розширити нинішній фронт, то Україні дозволять вести вогонь на більшу відстань. Але нині, за словами О’Браяна, РФ втрачає здатність наступати через знищення Україною російських потужностей поблизу кордонів.

"Ми спостерігаємо різкі зміни в здатності Росії підтримувати свою кампанію проти України через втрату об’єктів в зоні, де дозволено вести вогонь", – відповів О'Браєн під час слухань.

Він додав, що пріоритетом США було надати зброю та зосередити її "в областях найгострішої необхідності". Спершу це була територія, де Росія проводила наступ під Харковом.

Удари по РФ зброєю США

30 травня видання Politico повідомило, що президент США Джо Байден потай зняв заборону на використання Україною американської зброї для ударів території Росії. Джерела The Wall Street Journal розповіли, що заборона знята для ударів з пускових установок HIMARS та керованих ракетних систем залпового вогню GMLRS. При цьому використання далекобійних ракет ATACMS для атак територією РФ все ще заборонено, писала газета.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Сили оборони України вже за декілька годин після дозволу США бити їхньою зброєю рознесли позиції військ РФ у Бєлгородській області. ЗСУ вгатили по окупантах з HIMARS.

За словами політолога-міжнародника Максима Ялі, офіційні дозволи завдавати ударів за допомогою американської та німецької зброї по території Росії можуть змусити росіян відмовитись від наступальних дій не тільки на Харківському, а й на Сумському напрямках. Принаймні, Київ отримав важливу підтримку у своїх оборонних діях. Чи виявиться це вирішальним фактором у збереженні миру на сході, стане відомо згодом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube