«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Фахівець з енергетики розповів про те, як Україна переживатиме енергокризу
На початку війни держава встромила палки в колеса постачальникам альтернативної енергії, і тому сьогодні розраховувати на “зелені тарифи” марно. Попри песимістичні прогнози експертів Україна має запас газу. Тому навіть якщо росія припинить його транзит – не замерзнемо. А старанне заощадження електроенергії може зашкодити роботі АЕС. Про це в етері національного телемарафону розповів голова правління асоціації “Нафта і газ України” Андрій Закревський.
Спікер коментував прямо на подвір’ї дачної ділянки – він приїхав туди для того, щоб почистити сонячні панелі. Звернув увагу, що цього не будуть робити власники підприємств, що постачали енергію з альтернативних джерел (тобто працювали по “зелених тарифах”). Адже держава ще на початку війни заплатила їм тільки частину грошей, а решту пообіцяла потім, і підприємці погодились на це. Окрім того, за словами Закревського, нещодавно вийшло розпорядження, що держава не купуватиме енергію у тих підприємств, які самі її не споживають. Спеціаліст пояснив це тим, що наразі немає можливості проводити аукціони по “зелених тарифах” і платити багато коштів. Втім, зауважив, що ті, хто зараз користується паливними генераторами, витрачають 50 грн за літр бензину. Планові відключення електроенергії у нас будуть до кінця війни. Спікер нагадав про слова Максима Козицького: для того, щоб відновити високовольтні мережі та енергетику, потрібно 8-11 місяців.
Фахівець сповнений оптимізму. Він нагадав, що по газовидобутку б’ють з перших днів війни. І працівники енергетичної інфраструктури ремонтують об’єкти теж з самого початку. Зараз у нас в сховищах – 14,6 млрд кубометрів газу. Антон Закревський повідомив, що росія продовжує транзит газу по українських газогонах. І тиск в газотранспортних системах нам допомагає, адже ми менше витрачаємо газу для того, щоб його підтримати. А росіянам – ні. І навіть якщо вони в якийсь момент припинять транзит, ми до цього готові. Закревський зауважив, що всі ці саме через енергетику наразі ведуться розмови про військові перемовини:
“Зараз ми маємо підтвердити, що ми надійні партнери. Якщо ми цього не підтвердимо, то ППО будуть нам по-інакшому давати, якщо ми не будемо підтримувати”, - сказав експерт.
На думку спеціаліста, ЗАЕС має припинити роботу задля безпеки. Що стосується решти атомних станцій, то їм важко працювати, коли є зниження споживання – а воно дійсно знизилось.Відповідно, шкідливо споживати і забагато електроенергії, і замало. Андрій Закревський пояснив, що коли немає світла в квартирах, а потім в якийсь момент вмикається вуличне освітлення – це диспетчер маневрує для того, щоб “не впали” атомні електростанції. Вони мають бути рівномірно навантажені.
Окремо спікер наголосив на небезпеці для енергетиків. Розповів про випадок, коли загинула вся зміна ДТЕК. І припустив, що ворог спеціально б’є і по робочому персоналу, адже замінити енергетиків дуже важко.
Починаючи з жовтня, росія завдає ракетних ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури. Для того, щоб відновити електропостачання і запобігти перенапруженню системи, ДТЕК вдається до планових і аварійних відключень світла. В компанії не виключають того, що електроенергії може не бути по декілька днів. Додатковим навантаженням є холодний сезон -- зазвичай, люди вмикають електроприлади для того, щоб зігрітись. Відповідно, і кількість споживання світла зростає. Тому українців закликають заощаджувати світло.
Раніше ми писали про те, як зберігати продукти без холодильника. Також читайте про те, скільки триватимуть стабілізаційні відключення світла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.