Уряд та військові відслідковують, як відбувається бронювання, хто бронюється та в яких галузях
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що критерії бронювання від мобілізації наразі задовольняють і військових, і економіку. Уряд відслідковує цей процес. Тому наразі найближчим часом змін в системі бронювання не буде.
Про це Шмигаль заявив 16 травня під час годин запитань до уряду у Верховній Раді. За його словами, уряд найближчим часом не планує суттєвих змін в критеріях і підходах до бронювання. Шмигаль каже, що все "чітко та зрозуміло".
"Вони дуже чітко виписані, цифровізовані, фактично є надзвичайно прозорими, чіткими, зрозумілими. Спільно з військовими ми дуже чітко зараз відслідковуємо, як відбувається бронювання, хто бронюється, в яких галузях", - заявив Шмигаль.
Він повідомив, що для критичних підприємств критичної інфраструктури та оборонно-промислового комплексу є відповідний підхід спільно з Міністерством оборони, з Генштабом.
"Для підприємств, які знаходяться в економіці, сплачують податки, тримають рівень середньої заробітної плати вище від середнього в галузі, - відповідно, кожна людина, яка отримує прозору, білу, офіційну заробітну плату, має право бути заброньованою в таких підприємствах, які віднесені до критичних в час воєнного стану", - додав він.
З 1 квітня 2025 року деякі працівники підприємств критичної інфраструктури підпадають під мобілізацію. Це відбувається у випадку, якщо підприємства до 31 березня не підтвердили свою критичність. Бронювання для їхніх робітників більше не доступне.
Також 1 квітня повернули стандартний термін переведення заброньованих працівників на спеціальний військовий облік - 72 години. “Швидке бронювання”, яке дозволяло миттєву відстрочку для критичних підприємств, більше не діє.