Чому Вищий антикорупційний суд закрив усі провадження проти Коломойського: роз'яснення нардепки Мошенець

Читать на русском

Закриття усіх проваджень за справою НАБУ проти Коломойського були закриті згідно з "правками Лозового"

Читать на русском
Нардепка Ради Олена Мошенець
Закриття проваджень щодо Коломойського пов'язане зі строками досудового розслідування

Закриття усіх проваджень за справою НАБУ проти Коломойського були закриті згідно з "правками Лозового"

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) закрив усі провадження проти бізнесмена Ігоря Коломойського згідно з "правками Лозового". Це зміни до Кримінального процесуального кодексу України, що обмежують досудове розслідування терміном до 18 місяців з моменту реєстрації кримінального провадження. Загалом, усі дев'ять засідань у справі Коломойського закінчилися однаково: апеляційний суд остаточно закрив провадження.

Чому було прийняте саме таке рішення пояснила  заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики, народна депутатка Олена Мошенець у парламентському виданні "Голос України" за 20 грудня.

Олена Мошенець пояснила, що "правки Лозового" є важливими у контексті взаємодії з Європейським судом прав людини, куди захист Коломойського також звертався. Зокрема, адвокати олігарха ствержували, що перебування під вартою їх підзахисного є порушенням його прав та не має під собою "виправданої правової мети". Також захист бізнесмена вважав встановлену суму застави у більше 3 млрд грн занадто великою і несправедливою.

"Нагадаю, що Україна і так є одним із лідерів за поданням скарг до Суду в Страсбурзі, багато з яких стосуються саме тривалих термінів кримінальних проваджень, тож ці правки були ухвалені, як певна протидія цьому", - пояснює Мошенець.

Разом із цим, 8 грудня Верховна Рада переглянула окремі положення Кримінального процесуального кодексу (КПК), що стосуються строків досудового розслідування. І вже відомо, що з 2024 року строки досудового розслідування будуть обчислюватися з моменту повідомлення особі про підозру.

"Щодо справи Коломойського, то закриття її ВАКСом не стосується паралельних розслідувань, що ведуться СБУ та Бюро економічної безпеки, у рамках якого він перебуває під вартою", – додала народна депутатка.

Новий поворот у справі Коломойського

Вищий антикорупційний суд став на бік звинувачення у справі Коломойського щодо звинувачення проти Ярослава Лугового, якого підозрюють в участі у махінаціях олігарха. За звинуваченнями, які висунули Луговому та іншим фігурантам справи Коломойського, вони підозрюються в заволодінні 9,2 мільярда гривень фінансової установи. Про це йдеться у рішенні ВАКС. Зазначаєтьсяя, що адвокат Лугового оскаржив рішення суду. Він подав апеляцію на відмову в задоволенні його скарги.

При цьому олігарха Ігоря Коломойського, який наразі перебуває в СІЗО за кримінальною справою щодо ПриватБанку, не збираються випускати з-під варти. Про це йдеться в матеріалах справи Коломойського у Київському апеляційному суді. Все через те, що бізнесмен все ще має громадянство Республіки Кіпр. А отже, він може втекти та сховатися на цьому острові. При цьому кіпрська держава не видає своїх громадян іншим країнам. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.