Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Суд вважає, що бізнесмен мав дізнатись про рішення щодо відкликання громадянства минулоріч зі ЗМІ чи соцмереж. Водночас Коломойський переконує, що вперше йому стало про це відомо лише нещодавно
Верховний суд (ВС) повернув позовну заяву олігарха Ігоря Коломойського щодо указу президента про позбавлення його громадянства України. Колегія вважає, що доводів, які бізнесмен навів у позові, недостатньо для розгляду. Зокрема, мова йде про те, що Коломойський більше 6 місяців не оскаржував відповідне рішення президента, чим вийшов за рамки зумовленого законом строку.
Водночас Коломойський має ще 10 днів, щоб усунути недоліки свого позову та подати його до Верховного суду повторно. Зокрема, він має надати поважні причини пропуску строку оскарження указу. Про це йдеться в ухвалі ВС від 1 грудня.
Коломойський намагався переконати суд, що дізнався про існування указу про позбавлення громадянства лише у вересні 2023 року. Тоді до суду надійшов лист Офісу президента разом з відповідним указом Зеленського №502/2022 від 18 липня 2022 року. Верховний суд визначив довод олігарха непереконливим.
Колегія вважає, що Коломойський міг дізнатись про відповідний указ з повідомлень ЗМІ ще у липні 2022 року. Також копію указу публікував нардеп від "Батьківщини" Сергій Власенко. Саме тому, на думку суду, шестимісячний строк для оскарження указу обчислювався з моменту, коли Коломойський "повинен був дізнатись про порушення його прав".
На підставі цього ВС залишив заяву бізнесмена без руху і надав йому 10 днів для усунення недоліків. За цей термін Коломойський має надати докази поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
У минулому році ЗМІ з посиланням на власні джерела розповіли, що президент Володимир Зеленський відкликав українське громадянство олігарха Ігоря Коломойського, підприємця та голови територіальної оборони Дніпропетровщини Геннадія Корбана, а також народних депутатів Вадима Рабіновича (член ОПЗЖ) та Ігоря Васильковського (партія "Слуга народу").
21 липня 2022 року народний депутат Сергій Власенко оприлюднив указ президента Зеленського щодо відкликання громадянства цих осіб. Однак на офіційному веб-сайті Офісу президента такі укази не були опубліковані. Секретар РНБО Олексій Данілов пояснював, що це може бути пов'язано з наявністю особистих даних в таких документах.
Наступного дня прикордонники вилучили паспорт у Корбана, мотивуючи це його втратою громадянства. В свою чергу юрист із "Центру протидії корупції" Вадим Валько звернув увагу на те, що в рішенні Шевченківського райсуду Києва про збільшення застави Ігорю Коломойському його називали громадянином Ізраїлю, а не України. Сам Коломойський повідомив журналістам, що залишається громадянином України, незважаючи на твердження про його відкликання. Декілька років тому він підтвердив, що має громадянство України, Ізраїлю та Кіпру.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.