Вищий антикорупційний суд став на бік звинувачення у справі Коломойського щодо звинувачення проти Ярослава Лугового, якого підозрюють в участі у махінаціях олігарха
У справі проти колишнього директора департаменту міжбанківського дилінгу ПриватБанку Ярослава Лугового, Вищий антикорупційний суд України відмовився скасувати повідомлення про підозру. Таке рішення він ухвалив 11 грудня. За звинуваченнями, які висунули Луговому та іншим фігурантам справи Коломойського, вони підозрюються в заволодінні 9,2 мільярда гривень фінансової установи.
Про це йдеться у рішенні ВАКС. Зазначаєтьсяя, що адвокат Лугового оскаржив рішення суду. Він подав апеляцію на відмову в задоволенні його скарги.
"Призначити розгляд апеляційної скарги захисника підозрюваного (Ярослава Лугового – ред.) на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 11 грудня 2023 року в частині відмови в задоволенні скарги на повідомлення про підозру у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційної палати ВАКС на 10:00 26 грудня 2023 року", – ідеться в рішенні.
З матеріалів слідства стало відомо, що більша частина звинувачень стосується Ігоря Коломойського, олігарха, якого НАБУ звинувачує у створенні схеми для заволодіння коштами банку. Сторона обвинувачення підозрює бізнесмена, що організована група під його керівництвом штучно створила зобов'язання банку виплатити понад 9,2 мільярда гривень одній з підконтрольних компаній за зворотний викуп власних облігацій.
Завдяки складним фінансовим операціям з купівлі-продажу цінних паперів, понад 446 мільйонів гривень банку було легалізовано. Ці кошти були перераховані на особистий рахунок Коломойського, а потім внесені ним до статутного капіталу ПриватБанку. Детективи зазначають, що зловмисники використали на власний розсуд іншу частину коштів.
Раніше Інформатор повідомляв, що Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила рішення слідчого судді ВАКС від 21 вересня 2023 року, який відмовив прокурорам САП в арешті активів бізнесмена Ігоря Коломойського. Це рішення було прийнято суддями апеляції Даниїлом Чорненьким, Інною Калугіною та Миколю Глотовим. Загалом відомо, що усі дев'ять засідань у справі Коломойського були завершені невдало для сторони звинувачення. Суд закрив провадження. Апеляція скасувала заставу і закрила провадження стосовно підозрюваної Конопкіної. Окрім того, були закриті провадження за клопотаннями про "запобіжки" підозрюваним Луговому та Якименко.
Окрім того, адвокати олігарха також подали позов до президента України Володимира Зеленського. Вони вимагають визнати протиправним та скасувати указ Президента України №502/2022 від 18.07.2022 в частині визнання Коломойського, уродженця та жителя міста Дніпра таким, що втратив громадянство України та відкрити провадження у справі. Також вони хочуть, аби до справи було залучено Державну міграційну службу України.
"Визнати протиправним та скасувати Указ Президента України №502/2022 від 18.07.2022 в частині визнання КОЛОМОЙСЬКОГО Ігоря Валерійовича, 1963 року народження, уродженця та жителя міста Дніпра таким, що втратив громадянство України", - зазначається у заяві.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.