Поговоримо про небезпеку нічних зазирань до холодильника
Дехто з нас у спеку їсть мало або взагалі відмовляється від їжі, що має свої недобрі наслідки. А когось мучить навала нічного апетиту. Інформатор з'ясовував, через що так відбувається, та як із цим боротися.
Найпростіше пояснення - це компенсація. Якщо ви мало їсте вдень через намагання організму врегулювати теплообмін у спеку, вам хочеться їсти вночі, щойно температура повітря дещо знижується. Також нічний жор може виникати через хронічну відсутність режиму харчування або занадто строгу дієту.
Людина починає набирати вагу.
Крім того, тих, хто їсть вночі, очікують хронічне безсоння (якщо воно вже є, то в умовах нічних перекусів лише поглибиться) та передчасне старіння, стверджують медики.
Також серед причин нічного апетиту є менш приємні та такі, що сигналізують про більшу небезпеку для вашого здоров'я. Наприклад, про гормональний збій. Так, при підвищеному виробленні греліну (гормон, що має метаболічні та ендокринні функції) бажання їсти з'являється знову й у самий непідходящий час.
Антагоністом описаного гормону виступає лептин. Він впливає на метаболізм жирів і пригнічує апетит. В нічні години його вироблення має збільшуватися. Це дає можливість спати всю ніч, не відчуваючи голоду. При порушеннях утворення цього гормону якраз і з'являється нічний жор.
Також серед причин:
Раніше Інформатор писав про 14 прихованих причин, через які весь час хочеться їсти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.