Чому собаки більше люблять жіночі голоси. Вчені дійшли висновку

Читать на русском

Дослідницька група вивчала мозок 19 сімейних собак восьми різних порід

Читать на русском
Мозок собаки, наука
Собаки реагують на жінок особливим чином

Дослідницька група вивчала мозок 19 сімейних собак восьми різних порід

Кажуть, що собака – найкращий друг людини, але виявилось, що найращими друзями песики є для жінок! Аналіз сканування мозку, проведений дослідниками з Інституту когнітивної нейронауки та психології та Університету Етвеша Лоранда показує, що собаки справді слухають, коли ми з ними розмовляємо. Більше того, вони роблять це так само, як людські немовлята, надаючи перевагу певним тонам. Про це написало видання ScienceAlert.

Немовлята надчутливі до мовлення високого тону з перебільшенням голосних, тобто, більшою мірою до дитячих та жіночих голосів. З собаками виявилось те саме. 

Хід експерименту 

Дослідницька група вивчала мозок 19 сімейних собак восьми різних порід - віком від 2 до 10 років в апараті МРТ. При цьому стать власників домашніх тварин не фіксувалася і в експерименті не враховувалась.

Всередині машини собаки слухали, як вчені відтворювали три різні типи попередньо записаної людської мови:

  • мова, спрямована на собак,
  • мова, спрямована на немовлят,
  • мова, спрямована на іншу дорослу людину.

Іноді мовцем на записі був дорослий чоловік, а іноді - доросла жінка. Тож, в результаті такого експерименту виявилось, що собаки найчастіше реагували на жіночі підвищені голоси. Такі, якими жіник звертаються до власних дітей або домашніх тварин. 

При цьому під час розпізнавання та реакціїї в собак "засвічується" та сама ділянка мозку, що й в немовлят. Знаходиться вона на скроневому полюсі й в районі Сільвієвої щілини. 

Чому собаки реагують саме на жінок

Нейробіолог Анна Габор заключила, що це все через те, що жінки в принципі частіше говорять із собаками певним тоном, який ті вирізняють, з властивими йому емоціями, наголосом та ритмом.

Загалом вчені висувають дві основні гіпотези. Або серед ссавців існує давня й універсальна чутливість до звуків з вищою висотою та більшою варіабельністю частоти, або це була особливість, яку люди вибрали для приручення вовків.

Автори експерименту кажуть, що схожість, яку вони виявили між тим, як собаки та людські немовлята реагують на голоси дорослих, варто дослідити далі. Адже, на їхнє переконання, можливо, наші домашні тварини стануть справді корисною моделлю аби зрозуміти, якими ми були до того, як почали говорити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.      

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.