Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Археологічне привітання стародавніх часів
У столиці Перу в Лімі археологи розкопали мумію. Їй близько тисячі років. Це доросла людина зі зв'язаними ногами. Її знайшли в доіспанському місці посеред житлового кварталу.
Про це інформує видання Deutschlandfunk.
Мумія походить з часів культури Ічма, яка розвинулася в той час після падіння розвинутої цивілізації. Лише згодом сюди прийшли знамениті інки, які поклали край імперії Ічма.
На цьому місці в районі Мірафлорес вже було знайдено кілька інших мумій. Раніше археологи знаходили численні підношення. Дослідження вчених триває і надалі.
Наприкінці серпня, на півночі Перу археологи розкопали гробницю статусного священника. Він пролежав у землі близько трьох тисяч років. Учені охрестили його на честь місцевості, де його знайшли як священник Пакопампи.
Археологи розрили шість шарів попелу, змішаного з землею, щоб дістатися до скелета. Останній супроводжували два сфрагіса. Це свідчать про поховання статусного чоловіка. Також у гробниці знайшли шматки стародавньої кераміки, зокрема ритуальний посуд.
Після розпаду імперії Варі утворилось декілька невеликих королівств і конфедерацій. З часом дві культури стали домінувати в регіоні: культура Чанкай на північ від Ліми та культура Ічма на південь.
Вважається, що люди ічма були аймаромовним народом. Вони заселили прибережні райони поблизу Ліми після розпаду імперії Варі.
Ічма заселили Пачакамак і продовжили зростання і вплив міста. Вони збудували щонайменше 16 пірамід у Пачакамаку, а також побудували або реконструювали більше споруд у районі Ліми. Серед них Хуака Хуантіле в районі Магдалена-дель-Мар, Хуака Матео Саладо в лімському районі Пуебло-Лібре, Хуака Сан-Борха в районі Сан-Борха, а також Хуака Каса-Росада, Хуака Уантінамарка і Хуака Сан-Мігель в районі Сан-Мігель. Крім того, археологічні пам'ятки в Пуручуко та Кахамаркільї приписують народу ічма.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.