Чому "слуга народу" Олексій Ковальов зрадив Україну, та коли він втратить депутатський мандат

Читать на русском

Зібрали все, що відомо про "слугу народа" Олексія Ковальова

Читать на русском
Чому "слуга народу" Олексій Ковальов зрадив Україну, та коли він втратить депутатський мандат

Зібрали все, що відомо про "слугу народа" Олексія Ковальова

Народний депутат Олексій Ковальов з початку війни знаходиться на тимчасово окупованій території Херсонської області та допомагає окупантам. У квітні 2022 року проти нього відкрили кримінальне провадження, а 15 липня обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави. Зрадника оголосили у розшук.

Інформатор спробував з’ясувати, яким чином Олексій Ковальов отримав мандат народного обранця та чому зрадив Україну.

Гарний старт

Олексій Ковальов народився 19 січня 1989 року в місті Гола Пристань Херсонської області. У 2011 році закінчив Одеську юридичну академію, отримавши диплом правника.

Ковальов є засновником аграрного підприємства "АРКАДА-ЮГБУД", створеного у 2016 році.

Чому "слуга народу" Олексій Ковальов зрадив Україну, та коли він втратить депутатський мандат 1

Протягом свого кар'єрного шляху він встиг попрацювати юридичним консультантом у КУ ХОС «Голопристанський геріатричний пансіонат» (2011 рік), стати директором та засновником товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонські аграрії" (з 2017 року), а також директором та співзасновником ТОВ «Л АГРО» (з 2018 року).

Зелена хвиля 

Молодий, гарний освічений юрист, аграрій, що мав гроші та не мав за спиною шлейфу скандалів, пішов на парламентські вибори 2019 року від рідної Херсонщини під прапором "Слуги народу". Олексій Ковальов був просто приречений на перемогу.

Чому "слуга народу" Олексій Ковальов зрадив Україну, та коли він втратить депутатський мандат 2

У парламенті молодий юрист став Головою підкомітету з питань акцизного податку та законодавчого регулювання ринку спирту, алкоголю та тютюну Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. 

У матеріалі Радіо “Свобода”, написаному на підставі анонімних бесід з народними депутатами, про Олексія Ковальова говорили як про "рєшалу", який прагне заробляти будь на чому. За словами анонімних співбесідників видання, херсонець мав призвисько "Льоша - вільна каса".

Чому "слуга народу" Олексій Ковальов зрадив Україну, та коли він втратить депутатський мандат 3

У жовтні 2019 ЗМІ писали, що нібито депутат-мільйонер отримав 30 тис. доларів за непідтримку в комітеті законопроєкту про знищення корупційних схем під час оцінки об'єктів нерухомості. Але юридичних наслідків ці публікації не мали.

Те, що Ковальов справді захищав схему «майданчиків Яценка», підтверджує "Радіо “Свобода" перший заступник голови податкового комітету та член фракції «Голос» Ярослав Железняк.

«Він був автором законопроекту, який зберігав ці «майданчики», відкрито боронив їх на комітеті. Його роль цьому питанні була однією з визначальних. Загалом у комітеті Ковальов пропонував законопроекти щодо оцінки землі та лобіював інтереси тютюнової сфери», – згадує Железняк.

Тим часом депутат Антон Яценко стверджує, що жодних справ зі «слугою народу» Олексієм Ковальовим ніколи не мав і не має.

«Я з ним ніколи не мав жодних стосунків (тим більше фінансових). І взагалі, як я міг давати йому якісь вказівки? Я що, голова фракції «Слуга народу», чи президент Зеленський, чи Павлюк, до групи якого Ковальов, з чуток входить? Мій «вплив» на нього – така ж маячня, як і про мою причетність до якихось «майданчиків», – наголосив Яценко у коментарі “Радіо “Свобода”.

У 2020 році, напередодні місцевих виборів кількість питань до Ковальова збільшилось.

«Усі наші депутати брали участь у формуванні списків місцевих органів влади. І саме тоді з'явилися «перші дзвіночки», бо всі кандидати, яких запропонував Ковальов, були так чи інакше пов'язані з ОПЗЖ, а головою однієї з місцевих громад Херсонської області він взагалі пропонував зробити фігуранта справи Катерини Гандзюк. Тобто до його кадрової політики були питання», – зазначив для “Радіо “Свобода” обізнаний із деталями виборчої кампанії 2020 року представник «Слуги народу».

Медіа

28 грудня 2021 року Олексій Ковальов став власником ТОВ «ТРК Інтеррадіо». У Facebook депутат написав, що має плани на швидкий розвиток каналу. Також він хоче, щоб "4 канал" став "одним із лідерів серед інформаційних каналів".

"Усі центральні канали зазвичай мають походження з Кіпру. А це перша покупка відкрито – без будь-яких сторонніх осіб. Тобто я купив на себе, точніше – на батьків, а батьки мені подарували. У нас є сімейний бізнес, оформлений на батьків. Я сам юрист, тому вирішив зробити такий порядок оформлення - батьки купили цей актив і подарували його мені", - розповів Ковальов в інтерв'ю "Бабелю".

Депутат відмовився називати вартість телеканалу, пославшись на конфіденційність угоди із попереднім власником, екс-депутатом Дмитром Добродомовим.

Він заперечував, що до купівлі каналу має відношення Офіс президента та пообіцяв не втручатися у редакційну політику.

За даними YouControl, Олексія Ковальова вказано засновником «ТРК Інтеррадіо», частка його власності становить 100%. Він вніс до статутного фонду 4,3 мільйона гривень. Іван та Наталія Ковальова, ймовірно, батьки політика вказані бенефіціарними власниками. Нагадаємо, «ТРК Інтеррадіо» отримало ліцензію на канал RTI у 2015 році. Через три роки після зміни власності медіа перейменували на «4 канал».

Чому "слуга народу" Олексій Ковальов зрадив Україну, та коли він втратить депутатський мандат 4

Медіаексперти побачили у купівлі каналу черговий етап «формування провладного пулу медіа». На їхню думку, «4 канал» тепер мав працювати на інтереси Офісу президента.

Радник голови ОП Михайло Подоляк у коментарі "Радіо Свобода" спростовував це твердження:

«Жодного відношення до дивного придбання майбутнім колаборантом Ковальовим телеканалу Офіс президента, безумовно, не мав і не міг мати. То був би абсолютний нонсенс. Подібна «інформація» мала виключно брехливе наповнення», – На думку Подоляка, такі меседжі розповсюджували у власних інтересах різні політгрупи для компрометації ОП, хоча насправді «4 канал» був потрібний Ковальову «виключно на користь Росії та її внутрішніх сателітів».

Зрада

Після початку повномасштабної агресій росії проти України, ходили чутки, що народний депутат Ковальов перебуває на тимчасово окупованих територіях на Херсонщині. 

Про те, що Ковальова колеги підозрюють у держзраді, повідомила 28 квітня 2022 року голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк. Партія “Слуга народу” призупинили членство Ковальова у фракції. Того ж дня колектив 4 каналу попросив не ототожнювати їх із власником цього медіа Ковальовим.

За повідомленням Держбюро розслідувань, ще у квітні генпрокурор з ініціативи ГБР відкрила кримінальну справу проти херсонського нардепа за ознаками складу злочину, передбаченого частиною четвертою ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) КК. Оперативники ДБР встановили, що депутат співпрацює з окупантами. Підконтрольні йому підприємства, кажуть у ГБР, постачають харчову продукцію у тимчасово окупований Крим із подальшою реалізацією на території рф, а також завозять у Херсонську область із Криму паливно-мастильні матеріали.

"Депутат забезпечує розміщення особового складу окупаційних сил у приміщеннях підконтрольного йому санаторію, розташованого у місті Гола Пристань Херсонської області", – йдеться у повідомленні.

8 червня на Facebook-сторінці Ковальова (зараз вона заблокована для користувачів з України) з'явилося перше повідомлення з початку повномасштабного вторгнення: він написав, що "Росія тут назавжди і найтісніша інтеграція з Росією вже відбувається".

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.