У липні 2021 року Малюка звільнили з високих посад в СБУ
Верховна Рада України звільнила з посади голови Служби безпеки України Івана Баканова. За його відставку за поданням президента України Володимира Зеленського проголосували 265 народних депутатів.
Інформатор розповідає, хто поки що замінить Баканова на посаді очільника СБУ та чи потрібно проводити чистки у цій силовій структурі.
Відсторонення генерального прокурора Ірини Венедіктової та очільника СБУ Івана Баканова стало несподіванкою. З одного боку, політичні експерти наголошують, що питання до обох персон вже назріли. Венедіктова не контролювала проведення розслідувань фактів російської агресії, а під головуванням Баканова південь нашої країни за лічені години опинився під контролем загарбників. З іншого боку, призначених на їхні посади виконуючими обов'язки людей пов’язують з Олегом Татаровим - заступником голови Офісу президента, який під час Революції гідності обіймав посаду заступника керівника головного слідчого управління МВС України і публічно виправдовував дії силовиків проти учасників Євромайдану.
Василь Малюк, який донедавна був першим заступником голови СБУ, тепер очолює силове відомство. Відомо, що у Центральному управлінні СБУ Малюк працював останні 2,5 року:
У липні 2021 року Малюка звільнили з високих посад в СБУ одночасно зі ще одним заступником Баканова. Тоді в Офісі президента озвучили низку претензій до служби. Та 16 лютого 2022 року, за кілька днів до повномасштабного російського вторгнення, Василь Малюк був призначений заступником міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського. Після початку масштабних бойових дій його знову повернули в СБУ: 28 лютого Малюка звільнили з МВС, а з березня 2022 року він вдруге був призначений першим заступником голови Служби безпеки України.
Стаття 47, за якою усунули Івана Баканова, звучить як «невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків».
Доволі серйозні звинувачення, які потребують детального розслідування. З перших днів широкомасштабного вторгнення суспільство ставить одне й те саме запитання: «Хто розмінував херсонські мости та здав південь України загарбникам?»
Частину з них у своєму Telegram-каналі озвучує український політолог та журналіст Юрій Романенко.
Наприклад, чому дружина Баканова має російське громадянство та чому СБУ прикривала контрабандистів.
Цілком очевидно, що провина за все це лежить не лише на Бакановому. Багато питань викликає діяльність всієї структури СБУ.
«Один із заступників Баканова в перші дні війни втік із країни, його затримали у Сербії, причому це був начальник служби внутрішньої безпеки СБУ. За декількома керівниками територіальних управлінь виникли дуже серйозні претензії – від просто неефективної роботи до підозр у держзраді, як це сталося з помічником Баканова, який раніше працював головою територіального управління по Криму», — прокоментував зняття з посади Баканова політолог Володимир Фесенко.
Інформатор вже повідомляв, що Зеленський звільнив кількох керівників обласних управлінь СБУ, тобто чистки, скоріш за все, почалися.
Щодо Василя Малюка, звичайно, казати щось ще зарано, але за неповні 5 місяців повномасштабної війни Малюк не потрапив у жоден скандал.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.