"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Українці можуть знятися з обліку, але це не дає їм права виїхати за кордон
В Україні під час воєнного стану заборонений виїзд за кордон чоловікам віком від 18 до 60 років. І навіть якщо вони мають документи з позначкою "знятий із військового обліку" – це не допоможе їм перетнути кордон.
Під мобілізацію не підпадають військовозобов’язані, визнані ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я або ж повністю непридатними з виключенням із військового обліку.
Загалом зняття з обліку означає, що людина повністю не придатна до служби та не підлягає мобілізації.
Проте якщо непридатність до служби встановлена призовнику до початку повномасштабної війни, його повторно можуть викликати на медкомісію та перевірити стан здоров’я.
Широкий список хвороб, з якими не беруть до армії у мирний час, значно звужується під час воєнного стану. Тому навіть якщо у вас є відмітка "виключений із військового обліку", під час воєнного стану вас все одно можуть мобілізувати. Звичайно, це залежатиме від висновку ВЛК.
Якщо на медкомісії вирішать, що така людина все ще може проходити службу, до прикладу у військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах, то її мобілізують. Тобто такого військовозобов’язаного не заберуть у зону активних бойових дій, а визнають обмежено придатним.
Проте якщо стан здоров’я призовника вкрай незадовільний, його визнають непридатним до служби.
У реаліях сьогодення для перетину кордону на підставі непридатності до військової служби необхідно мати:
– висновок ВЛК про непридатність;
– відмітку "виключений із військового обліку".
Державна прикордонна служба України у своєму листі від 17 березня 2022 року визначила, що обмеження щодо заборони на період дії правового режиму воєнного стану виїзду за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років не застосовуються до осіб, зокрема, які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби у воєнний час. Підтверджувальним документом може бути довідка військово-лікарської комісії про непридатність.
Раніше ми писали, що в Україні знизили вік постановки на військовий облік. Як зміні правил військового обліку вплинуть на призов юнаків на строкову службу?