“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Чого дійсно варто побоюватись і що з усім цим робити
Після аварії на Каховській ГЕС різко активізувалися лякаючі інформаційні активності, що торкаються особливо небезпечних інфекцій, можливих викидів радіації та загрози хімічної поразки. Чого дійсно варто побоюватись і що з усім цим робити, розповів Євген Комаровський.
У своєму відео відомий лікар та блогер Євген Комаровський намагається спростувати чутки про сибірську язву, чуму та холеру, якими наповнюється суспільство. Щодо чуток про сибірську язву - лікар вважає, що їх можна логічно пояснити. Справа в тому, що на затопленій після підриву ГЕС території залишилось багато скотомогильників, де захована худоба після спалаху сибірської язви. Спори цієї хвороби дуже стійкі та можуть десятиріччями бути активними. І, попадаючи в “потрібне” середовище, ці спори можуть розмножуватися. Але це не означає, що для мешканців цієї території наразі є загроза епідемії.
"Якщо на цих полях, де були скотомогильники, після того, як вони висохнуть почнуть випасати худобу і якась корова захворіє, а потім цю корову буде забивати людина, тоді ця людина може захворіти на сибірську язву. Але ця хвороба практично не передається від людини до людини. Тому захворіти на сибірську язву можуть одиниці, діагноз ставиться швидко і у 21-му сторіччі цю хворобу можна вилікувати антибіотиками”, - пояснює Євген Комаровський.
Що стосується чуми - природні джерела чуми можуть зустрічатися у Китаї, Монголії, але в Україні природних джерел хвороби немає.
“На сьогоднішній день в Україні немає і не було проблем з чумою. Закрили цю тему!”, - заспокоює лікар. - “І чуму у 21-му сторіччі можна вилікувати антибіотиками”.
Про холеру Євген Комаровський теж дав заспокійливий прогноз. Він пояснює, що станом на сьогоднішній день після підриву Каховського водосховища є більший ризик захворіти на кишкову інфекцією, яка визвана кишковою паличкою, сальмонеллез, дизентерію та гепатит А. І навіть це все можливо тільки, якщо люди не будуть дотримуватись елементарних правил харчової безпеки.
“Тому ні в якому разі не пийте сиру воду - пийте воду бутильвану, мийте руки, мийте овочі. Будьте дуже обережні зараз, коли використовуєте воду з колодязя”, - застерігає лікар.
Він також додав, що зусилля, спрямовані на профілактику холери такі ж самі, як зусилля на профілактику любої іншої кишкової інфекції. Наразі епідслужби активно відслідковують концентрацію банкерій у воді, тому наразі причин для паніки немає.
Фахівці Міністерства охорони здоров'я України заявляють, що наразі не зафіксовано спалаху інфекційних хвороб після підриву росіянами Каховської ГЕС. Епідеміологічна ситуація у підтоплених регіонах Херсону та області контролюються щоденно, проте критичних показників не виявлено. Водночас українцям пояснили, як можна знезаразити брудну воду у домашніх умовах за допомогою спеціальних таблеток.
Станом на вівторок, 13 червня, відбувається моніторинг якості питної води з водопроводу, свердловин і колодязів, а також води з поверхневих водойм. У МОЗ наголошують на необхідності проведення профілактичних заходів та застерігають від вживання неочищеної води з відкритих водойм, колодязів чи каптажів на постраждалих внаслідок затоплення від підриву ГЕС територіях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.