Чому через бездіяльність європейських партнерів український Крим починає здаватися російським

Як світова спільнота створює простір для легалізації Росією анексії Криму

Чому через бездіяльність європейських партнерів український Крим починає здаватися російським

Американські засоби масової інформації почали активно просувати тези щодо поступок України Росії у питанні врегулювання ситуації на тимчасово окупованому Донбасі та в Криму. Що конкретно вимагає Кремль і особисто Путін? На думку лідера країни-агресора, Сполучені штати Америки мають вплинути на Україну, щоб країна таки визнала Крим російським, а Донбасу надала автономію. І, звичайно, США в особі президента Джо Байдена повинні пообіцяти, що Україна не стане членом НАТО. 

Інформатор зібрав коментарі зарубіжних дипломатів та політиків із цього приводу та проаналізував, чим небезпечна зазначена риторика. 

Що таке автономія Донбасу

Інформацію про те, що США нібито можуть почати тиснути на Україну з вимогою надати часткову автономію окупованим територіям Донбасу заради «заспокоєння» Росії, почала розповсюджувати Associated Press. Звичайно, конкретних імен та прізвищ тих, хто «почав говорити» про послаблення України у питанні окупованих територій, немає. Як і New York Times, АР посилається на анонімні джерела у Білому Домі. За інформацією видань, лідер РФ під час відеоконференції з Байденом мало не скаржився на Україну та її небажання відмовитись від власної територіальної цілісності. У відповідь Джо Байден сказав, що США просто немає вільних військ для того, щоб відбити військову агресію Росії у разі гіпотетичного масштабного військового вторгнення в Україну. Пізніше тези про те, що США не збираються буквально воювати на боці України, підхопили й інші ЗМІ. У чому полягає автономія Донбасу, яку нібито Україна має частково надати тимчасово окупованим територіям, щоб не гнівити Путіна? 

Як пояснює колишній посол США в Україні Стівен Пайфер, Україну можуть запитати: «Чи можете ви зробити якийсь крок назустріч у цих сферах?»

А це дипломатичне питання може включати такі заходи, як дозвіл союзному з Росією регіону Донбасу контролювати власну охорону здоров'я, поліцію та школи, пояснює Пайфер. 

 

Чому через бездіяльність європейських партнерів український Крим починає здаватися російським 1

Нагадаємо, що в Україні вже є автономна територія – півострів Крим. До речі, саме з цієї частини нашої країни розпочалася військова інтервенція «дружньої» Росії. В Офісі президента Михайло Подоляк вже відреагував на дані заяви іноземних мас-медіа. 

«Анонімні джерела та гіпотетичні міркування – завжди «дуже ненадійний фундамент, щоб складати свою точку зору», і часто бувають чиєюсь інформаційною провокацією», - сказав Подоляк. 

Ну, і, звичайно, нагадаємо, що Конституцію України ніхто не скасовував. І як би не хотілося комусь натиснути на Україну, питання територіальної цілісності не можуть вирішувати у США чи Євросоюзі, наголосив політичний технолог Ігор Павленко у коментарі  Інформатору. 

 

Український Крим в умовах окупації очима світової спільноти

Офіційно Крим визнали частиною Росії, за даними навіть пропагандистських ЗМІ, лише Афганістан, Венесуела, Куба, Нікарагуа, Сирія та Північна Корея.

 

Чому через бездіяльність європейських партнерів український Крим починає здаватися російським 2

Європейські партнери України та США неодноразово висловлювали глибоке занепокоєння діями Росії. Більше того, іноземні союзники нашої країни запровадили економічні санкції проти РФ. Але, на жаль, незважаючи на всі офіційні заяви, світова спільнота в деяких питаннях, можливо, ненавмисне, але визнає спробу анексії, приймаючи звіти щодо ситуації в Криму від представників Росії, каже віце-прем'єр-міністр України Ольга Стефанишина.

«На кліматичній конференції у Глазго ми не дали Росії маніпулювати щодо Криму. Наша делегація в Шотландії порушила питання щодо достовірності даних, які передаються Росією по Криму. Ми провели переговори з секретаріатом конвенції щодо того, як враховуватиметься інформація Росії. Ми вимагаємо, щоб на всіх наданих звітах було посилання на ООН щодо цілісності України. Моя позиція проста - бездіяльність теж позиція. Ось таке визнання даних створює простір для легалізації Росією анексії Криму. І ми лише почали у юридичній площині опрацьовувати це питання», - уточнила у коментарі Інформатору Ольга Стефанишина. 

І в цьому випадку йдеться про легалізацію екологічних даних під час кліматичної конференції. А скільки ще таких нюансів проявляється і виявлятиметься під час міжнародної діяльності у різних сферах. Проте, як наголошує політтехнолог Ігор Павленко, українцям не варто поспішати та робити висновки про «зраду». 

«Давайте згадаємо, з якими тезами та заявами демократ Байден йшов у президенти. Президент миру. Правильно? Він пообіцяв вивести війська з Афганістану та вивів. Не будемо зараз оцінювати ці дії президента США, але по суті він втілює в життя все, що декларував. І вже неодноразово звучали заяви про те, що введення військ в Україну не буде. А грошима та консультаціями США, як допомагали, так і допомагатимуть», — каже Павленко.  

Як пише у статті New York Times американський оглядач Девід Леонхардт, за останні 20 років Америка провела дві невдалі війни, в Афганістані та Іраку, і зараз багато американців не зацікавлені у ще одному далекому конфлікті, в якому вони не бачать зв'язку з національною безпекою. 

Яку версію щодо американської підтримки у російсько-українському військовому конфлікті озвучить українська влада, дізнаємось одразу ж після розмови Джо Байдена з Володимиром Зеленським 9 грудня.

Раніше Інформатор публікував матеріал про Стратегічну угоду Україна-США: безпека в обмін на реформи.

Також повідомляли, що США погрожували Росії небаченими раніше санкціями у разі нового вторгнення в Україну. 

Варто нагадати, секретар РНБОУ напередодні заявив: Росія розуміє лише «мову сили», тому для України важлива підтримка США, Канади та Британії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube