Чоловік виплатив ПриватБанку борг, після чого йому повідомили про новий: чи вирішив суд суперечку

Читать на русском

Чоловік виплатив кредит, але дізнався про борг

Читать на русском
Чоловік виплатив ПриватБанку борг, після чого йому повідомили про новий: чи вирішив суд суперечку
В суді клієнт ПриватБанку вимагав розірвати договір

Чоловік виплатив кредит, але дізнався про борг

Чоловік заборгував ПриватБанку гроші. І суд зобов’язав його виплатити борг, що він і зробив. Проте після цього чоловікові стали регулярно телефонувати нібито представники банку та повідомляти про якісь нові борги. Тоді за справу взявся суд.

У лютому 2012 року чоловік отримав у ПриватБанку 8 тис. 500 грн кредиту. У 2018 році банк подав проти свого клієнта позов до суду, в якому вимагав стягнути 114 тис. 356,58 грн. З цієї суми 8 тис. 333,11 грн була заборгованість за кредитом, а 106 тис. 025,46 грн складав борг по процентах за користування чужими грошима.

Наприкінці 2018 року суд прийняв рішення на користь ПриватБанку. Але дозволив стягнути з боржника 18 тис. 581,67 грн. Суддя вирішив, що чоловік, починаючи з червня 2019 року, має щомісячно сплачувати 4 тис. 645,42 грн. Клієнт виплатив весь борг і нових кредитів у ПриватБанку не брав. Але на цьому історія не закінчилася.

Починаючи з жовтня 2019 року чоловікові стали регулярно телефонувати нібито представники ПриватБанку та повідомляти про якісь нові борги. У розмові ці люди вимагали негайно їх сплати, заявляючи, що старий кредитний договір все ще діє. І по ньому у чоловіка нібито є нова заборгованість – 30 тис. грн.

За словами боржника, у розмові працівники банку поводилися некоректно. Окрім примушування та маніпуляцій вони окремо заявляли, що якщо чоловік не сплатить на користь банку новий борг, то вони передадуть відомості про нього до бюро кредитних історій як боржника. І він ніде більше не зможе отримати кредит.

Дізнатися про те, як і чому «воскрес» старий закритий борг, чоловік намагався листом. Проте у банку йому не відповіли «з посиланням на банківську таємницю». Тому знову чоловік був змушений йти до суду і там вимагав розірвати кредитний договір.

Що було у суді

Окрім того, щоб розірвати договір з ПриватБанком чоловік просив суд, щоб він своїм рішенням підтвердив відсутність у нього заборгованості. Також він просив зобов’язати банк подати у всі бюро кредитних історій, з якими він співпрацює, заяви про відсутність у свого клієнта боргів. Окремо за всі страждання він просив стягнути з банку 10 тис. грн моральної компенсації.

Проте змінити або розірвати договір можна лише за згодою сторін. За рішенням суду угоду може бути змінено або розірвано у разі суттєвого порушення її умов. Але у суду не було згоди банку на розірвання договору. Крім того, за умовами договору банк свої зобов’язання виконав, тому з його боку порушень не було.

Через це суд встановив, що наявність спору щодо заборгованості не є підставою для розірвання договору. Також не може бути такою підставою нагадування працівників банку про заборгованість. Тому у червні 2020 року суддя Гайворонського райсуду Кіровоградської області ухвалив відмовити чоловіку у позові.

Але на це рішення боржник з адвокатом подали скаргу. В ній йшлося про те, що у встановлені строки чоловік сплатив ПриватБанку присуджену суму, в той час, як банк вважав, що у нього існувала заборгованість.

Але і цього разу суд не пішов на зустріч чоловіку. У вересні 2020 року судді Кропивницького апеляційного суду постановив, що немає підстав розривати угоду та сплачувати моральну шкоду. Тоді боржник пішов до Верховного Суду. Проте суд вирішив, що це малозначна справа і не став її розглядати.

Інформатор писав, що шахраї замінили sim-карту та вкрали гроші з рахунку у ПриватБанку.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.