Чоловік відправив посилку «Новою поштою», проте її утилізували: що вирішив суд Києва

Чоловік вимагав компенсації

Чоловік відправив посилку «Новою поштою», проте її утилізували: що вирішив суд Києва
Посилку не забрали і її знищили

Коли у грудні 2020 року чоловік відправляв високовольтний блок живлення, то він розраховував отримати за нього гроші післяплатою. Проте, покупець за ним не прийшов і не забрав. Посилка пролежала у відділенні «Нової пошти» і її згодом знищили. Але продавець наполягав, що він просив повернути йому блок живлення. 

На початку грудня 2020 року з Києва до Одеси чоловік відправив «Новою поштою» високовольтний блок живлення. Згідно з експрес-накладною, він мав отримати за нього післяплату - 25 тис. 200 грн.

Через чотири дні йому на телефон прийшло сповіщення, що посилка чекає на покупця, проте він не квапиться її забрати. «Нова пошта» пропонувала нагадати одеситу про відправлення або оформити повернення у мобільному додатку компанії.

Через шість днів ситуація повторилася. Продавцю нагадали, що його блок живлення зачекався на покупця і йому треба повідомити про доставку. Остання спроба наблизити покупця до покупки була 22 грудня. Але все марно. Після цього спливли терміни зберігання – як безоплатного, так і платного.

13 лютого 2021 року продавець написав листа «Новій пошті», щоб йому повернули блок живлення. Проте, 10 березня йому подзвонили та повідомили - його відправлення знищили. Чоловіку не залишилось нічого іншого, як звернутися до суду.

Що було у суді

У своєму позові киянин просив, щоб «Нова пошта» повернула йому утилізований блок живлення. А якщо немає такої можливості, то відшкодувала його вартість.

В компанії заперечили та заявили, що не мусять компенсувати вартість посилки. Адвокат «Нової пошти» у суді стверджував, що компанія діяла відповідно до умов укладеного публічного договору. Тобто кожен, хто користується послугами перевізника, апріорі укладає таку угоду.

Згідно з публічним договором, відправлення може бути витребуване впродовж двадцяти п`яти робочих днів, але не менше тридцяти календарних днів з дня надходження посилки до відділення. Якщо впродовж цього часу пакунок ніхто не забрав, то таке відправлення вважається невитребуваним. Згідно з правилами компанії, вона має право розпоряджатися ним на власний розсуд для компенсації вартості своїх послуг. Або може вирішити утилізувати вміст пакунка. Проте, згідно з правилами «Нової пошти», відправник або покупець мають дати згоду на розпакування. Після чого має бути вирішено, в який спосіб знищити посилку.

І тут в гру вступають юридичні тонкощі. Згідно з законом «Про захист прав споживачів», компанія має попередити свого клієнта, якщо послуга може його не задовольнити. Таким чином, суд вважав, що «Нова пошта» мала повідомити про намір утилізувати відправлення. Оскільки знищення посилки очевидно не відповідало інтересам продавця.

Проте, суд не мав доказів того, що компанія попереджала клієнта про утилізацію. Ні шляхом СМС-повідомлення, ні через сповіщення у мобільному додатку або через вайбер. Чи телефонним дзвінком або електронним листом.

Тому у лютому 2022 року суддя Голосіївського райсуду Києва вирішив, що «Нова пошта» має компенсувати чоловіку 25 тис. 200 грн за знищене відправлення та виплатити 181 грн провізної плати.

Проте в компанії не погодилися з цим рішенням і подали скаргу. Колегія Київського апеляційного суду має вирішити долю компенсації 16 листопада.

Інформатор писав, що новий закон змінює роботу «Укрпошти», «Нової пошти», Meest, ROZETKA.

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити