Українці на винищувачах F-16 вже відпрацьовують удари по цілях – Ігнат

Підготовка українських пілотів є надзвичайно важливою, оскільки вони повинні не лише володіти літаком, але й брати участь у бойових діях

Юрій Ігнат, F-16
Українські пілоти відпрацьовують тактичні прийоми на F-16

Українські авіатори та інженери продовжують активно навчатися на винищувачах F-16. Пілоти працюють над удосконаленням тактичних прийомів. За словами полковника Юрія Ігната, представника Повітряних Сил ЗСУ, цей процес триває і включає в себе відпрацювання ударів як по повітряних, так і по наземних цілях.

В етері національного телемарафону Ігнат підкреслив, що така підготовка надзвичайно важлива, оскільки українські льотчики повинні не лише майстерно володіти літаком, але й вміти ефективно брати участь у бойових діях. Паралельно з пілотами, інженерний склад та інші співробітники авіаційних військ активно засвоюють навички обслуговування F-16, включаючи роботу з озброєнням та програмуванням для точного влучання.

Зараз Україна активно адаптує інфраструктуру на деяких авіабазах для забезпечення оптимальних умов експлуатації цих літаків. Підготовка українських пілотів та технічного персоналу на F-16 проходить за гіпершвидкими темпами (з урахуванням того, що мінімальна програма підготовки на F-16 – два роки - ред.), що дозволить їм відновити ефективність українського повітряного простору в найкоротший термін.

"Вся ця підготовка потрібна для того, щоби максимально ефективно літак працював в українському небі, знищуючи повітряні, наземні та морські цілі (ворога). Україна ж адаптує інфраструктуру на певних майданчиках для того, щоби ці літаки могли застосовуватися з наших летовищ", - сказав Ігнат.

Коли в Україну прибудуть перші літаки

Україна може отримати перші бойові літаки F-16 на початку літа, а саме у червні 2024 року. Ще 12 пілотів до вересня завершать навчання на винищувачах у США.

Колишній командувач об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв повідомив, що Україна очікує у наступних пакетах військової допомоги Заходу винищувачі F-16 та ракети дальністю 300–500 кілометрів. За його словами, поява даних винищувачів має допомогти з перехопленням крилатих ракет та дронів.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У нашому інтерв'ю з Олексієм Гончаренком ми з'ясували, які правки очікувати у запропонованому законопроєкті про мобілізацію. Ми не оминали тему боротьби з "ухилянтами" і дізналися, чому агресивний підхід не завжди є найкращим в цій сфері. Детальні відповіді від народного депутата вже скоро!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube