У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
У МОН триває підготовка до впровадження у школах окремого курсу статевого виховання. Для цього готують відповідних педагогів, розробляють матеріали та програми. Курс базуватиметься на європейському досвіді
Попри нездорові суперечки в Україні планують запровадити у школах статеве виховання. У МОН активно готують окремий курс такої науки. На основі європейського досвіду, у міністерстві вже зараз шукають необхідних педагогів, розробляють відповідні методики та навчальні матеріали.
Про розробку окремого курсу статевого виховання у школах стало відомо із листа-відповіді МОН авторці відповідної петиції Ірині Тишко. У листі зокрема зазначається, що проєкт перебуває на стадії розробки, але підтвердили, що це буде окремий курс, на базі європейського досвіду.
У Міністерстві освіти та науки заявляють, що разом з іншими зацікавленими організаціями вони працюють над розробкою програм, курсів та матеріалів, що сприятимуть підвищенню обізнаності про статеве виховання серед дітей, молоді, їх батьків, вчителів.
Система загальної середньої освіти в Україні інтегрує статеве виховання через обов'язкові предмети та виховну роботу. Для забезпечення реалізації цих програм розробляються спеціальні навчально-методичні матеріали, а педагоги проходять підготовку в системі післядипломної педагогічної освіти, додали у МОН.
Українці підтримали петицію, яка вимагає запровадити обов'язкове статеве виховання у школах. Цю петицію оприлюднили 9 лютого і вона набрала понад 25 тис. підписів всього за місяць.
Автори вважають, що статеве виховання є надзвичайно важливим для дітей, оскільки воно навчає їх, як дбати про своє здоров'я та попереджувати ризики статевих захворювань. Крім того, статеве виховання допомагає дітям зрозуміти, що сексуальність є природним аспектом людського існування, і підготуватися до дорослого життя. Також статеве виховання навчає дітей та підлітків про здорові стосунки, що може допомогти їм уникнути ситуацій насильства, зокрема сексуального.
Петицію про впровадження обов'язкового статевого виховання у систему освіти розглянув глава держави, Володимир Зеленський, і доручив опрацювати відповідні пропозиції уряду.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у школах України запровадять основи цивільного захисту населення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.