"Витягнути чеку, загасити пожежу": у школах України навчатимуть основам цивільного захисту

Читать на русском

У школах України з'являться спеціалізовані класи, де професійні рятувальники, пожежники та медики зможуть навчати учнів основам цивільного захисту. Школярі знатимуть, як загасити пожежу чи надати першу допомогу

Читать на русском
Рятувальники Сумщини і діти
Рятувальники Сумщини проводять профілактичну роботу з протимінної безпеки серед дітей. Фото: ГУ ДСНС України у Сумській області

У школах України з'являться спеціалізовані класи, де професійні рятувальники, пожежники та медики зможуть навчати учнів основам цивільного захисту. Школярі знатимуть, як загасити пожежу чи надати першу допомогу

Українські школи, де можуть з'явитися уроки статевого виховання, встановлюють спеціальні кабінети для навчання дітей основам цивільного захисту. Такі класи вже існують у 21 області та у столиці. Там діти зустрічаються з рятувальниками, поліцейськими, психологами та медиками. Навчання проходить у формі гри, що пов'язане з практичними заняттями та симуляціями.

Приміром, у класі безпеки столичної школи на Подолі учні одразу перевдягаються у форму рятувальників. Такі класи в Україні з'явилися на початку навчального року і є доступними для дітей усіх вікових категорій. Представники поліції, ДСНС та медики відвідують школи, щоб навчити дітей правильної поведінки у різних небезпечних ситуаціях.

В цих класах діти навчаються різних навичок: користуванню вогнегасником, правильному переходу через дорогу, поводженню з небезпечними предметами тощо.

Психологічна підтримка як частина цивільного захисту

Психологічна підтримка також є складовою частиною цих уроків. Психологи ДСНС допомагають дітям знаходити ресурси внутрішньої сили для допомоги собі та іншим у небезпечних ситуаціях. Уроки також включають розповіді про мінну безпеку, щоб діти були готові до небезпечних ситуацій та знали, як діяти у таких випадках.

Класи безпеки є спільною ініціативою трьох відомств: МВС, ДСНС та Міністерства освіти та науки. Цей проєкт складається з двох етапів.

Одним з ключових компонентів проєкту є посада фахівця з безпеки, який відповідає за широкий спектр питань, пов'язаних з безпекою у школі - від фізичної та психологічної безпеки до кібербезпеки. Зараз уже понад 80 таких фахівців підготували для роботи в школах.

У Житомирі відкрили клас безпеки, який базується на міському підрозділі ДСНС, розташованому в історичній будівлі пожежно-рятувальної частини. Для дітей тут підготували квест, під час якого малеча навчається правил пожежної та мінної безпеки на п'яти станціях. Також діти дізнаються, як поводитися на воді та надавати першу допомогу, а також складатимуть іспит на знання правил дорожнього руху.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, чим лякає українське суспільство секс-освіта та чому навчить підлітків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.