Для забезпечення електропостачання в умовах прицільних ворожих атак на об’єкти енергетичної інфраструктури як резервні джерела живлення в Україну було ввезено значну кількість генераторів, які працюють на дизельному пальному, бензині або газі
Україна сформувала достатні запаси паливно-мастильних матеріалів для проходження осінньо-зимового періоду. На цьому наголосив заступник міністра енергетики України Микола Колісник в ефірі телемарафону «Єдині новини».
«На сьогодні запаси сформовано на належному рівні. Вони допомагають балансувати (енергосистему – ред.), виходячи з різних ресурсів для генерації», - зазначив він.
Заступник міністра нагадав, що для забезпечення електропостачання в умовах прицільних ворожих атак на об’єкти енергетичної інфраструктури як резервні джерела живлення в Україну було ввезено значну кількість генераторів, які працюють на дизельному пальному, бензині або газі.
«Для всіх цих груп споживачів на сьогодні сформовано достатній рівень запасів для того, щоб протягом зими і ціни не коливались, і ми бачили чітку впевненість у можливості проходження стабільного опалювального сезону», - зазначив він.
Держава виплачує допомогу населенню на придбання дров та вугілля на цьогорічний опалювальний період. Для призначення субсидії необхідно звертатись до ЦНАПів, сервісних центрів ПФУ чи органів місцевого самоврядування. Заяву можна подати впродовж опалювального сезону, який завершується 30 квітня.
Для отримання субсидії необхідно:
Субсидія надається один раз на календарний рік шляхом перерахування коштів на відкритий рахунок її отримувача чи виплачується йому готівкою через відділення “Укрпошти”.
Після отримання коштів особа на власний розсуд вирішує, що придбати для обігріву свого житлового приміщення, — тверде паливо, скраплений газ чи дрова. Норми, на які призначається субсидія, становлять:
Не мають права на призначення субсидії:
Як раніше повідомляв Інформатор, в Україні цьогоріч близько 500 тисяч домогосподарств, які отримують житлові субсидії та пільги та опалюють своє житло дровами чи вугіллям, зможуть скористатися додатковою фінансовою підтримкою. Її розмір розраховується індивідуально, залежно від рівня доходів домогосподарства, і максимально може сягнути до 21 тисяч гривень.