«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Будь-який шлях починається з першого невеликого кроку, вважає Юрій Голик
Українці зможуть пройти спеціальне навчання і збирати дрони самостійно. Таку пропозицію висловив віцепрем'єр-міністр України Михайло Федоров. Доцільність цієї ідеї у себе на сторінці прокоментував підприємець і волонтер Юрій Голик, адже його команда має досвід створення та запуску серійного виробництва мілітарних дронів.
Юрій Голик став волонтером ще у 2014 році. На сьогодні разом з партнерами та командою він не лише поставляє захисникам зброю та екіпірування, а й реалізує власні унікальні проєкти. Зокрема, програму із виробництва власних БПЛА.
«Навчалися самі, дивилися навчальні відео в інтернеті, допомагали знайомі. Залучили до роботи колишніх авіамоделістів. Ділилися досвідом та зв'язками наші авіарозвідники. На сьогодні у нас на фінальній стадії кілька проєктів з крилами. І вже кілька місяців випускаємо за свої кошти і передаємо різним підрозділам низку видів квадрокоптерів. Від стандартних моделей-конструкторів до власних розробок», — розповів підприємець.
Команда інженерів, яку зібрав Голик та його партнери, активно працює над удосконаленням моделей та знаходиться в пошуку нових інженерних рішень. Щоб дрони рухались далі, швидше, були міцнішими і несли вантажі більшої ваги. Декілька ударних БПЛА і дронів-камікадзе вже випускають серійно. Але і цього недостатньо, щоб повністю закрити запити військових підрозділів. Тому ідею залучити до виробництва українців, які зможуть допомагати армії просто з дому, цілковито підтримує.
«Будь-який шлях починається з першого невеликого кроку. Ви можете не вірити в ідею Михайла Федорова збирати безпілотники вдома. Звичайно, є нюанси, але той факт, що в ній більше раціонального, абсолютно очевидний. З такої ідеї виростуть не тисячі окремих людей, які збирають безпілотники, а сотні різних рівнів команд, які поставлять це на потік», — підсумовує Юрій Голик.