Чи повернуться українські біженці з Польщі додому: результати опитування

Читать на русском

Через війну частина українців виїхала за кордон, багато родин обрали саме Польщу

Читать на русском
Чи повернуться українські біженці з Польщі додому: результати опитування

Через війну частина українців виїхала за кордон, багато родин обрали саме Польщу

Сусідня Польща завжди була країною, яка приймала чимало українців. До війни там жили 2 мільйони наших громадян. У 2022 році до цієї країни приїхала рекордна кількість українців. Починаючи з 24 лютого українсько-польський кордон перетнули понад 5 мільйонів громадян України.

Біженців опитали про їхні плани щодо повернення в Україні. Згідно з результатами аналітичного центру міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, лише 22,2% українців планують приїхати у найближчі 3 місяці.

Готуються залишитись у Польщі щонайменше на рік 35% громадян України. 25,6% українців планують повернутись як тільки закінчиться війна, а 17% вже не планують повертатись в Україну. Зокрема, дані міжнародної організації UNICEF підтверджують загальні настрої українців за кордоном. Більшість батьків відправили своїх дітей у польські школи, що свідчить про наміри лишатися з дітьми щонайменше на пів року.

"Ми прогнозуємо, що більша частина українців повернеться на батьківщину, як тільки мине небезпека. Однак значна частина громадян залишиться за кордоном по ряду суб’єктивних факторів — втрата житла, низький рівень оплати праці, кращі умови проживання та звісно через відсутність ризиків для життя"— говорить директорка департаменту рекрутації міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal Анна Джоболда.

Джерело: Gremi Personal
Джерело: Gremi Personal

Експертка додала, що найпесимістичніші прогнози щодо опалюваного сезону підштовхують українців перезимувати у Польщі. Таке рішення зумовлено зокрема фактором ризику. Адже всім відомо, що російські окупанти прицільно атакують енергетичну інфраструктуру. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль попередив, що цей опалювальний сезон буде найважчим в історії. Крім того, в деяких регіонах України люди ризикують не тільки лишитися взимку без теплопостачання чи води, а й отримають платіжки, які буде вкрай важко сплатити.

У той час, коли кількість робочих місць в Україні значно зменшилась через війну, ситуація у Польщі зворотна — запити роботодавців на робітників ростуть, що зумовлює і зростання зарплат. Аналітики центру нагадали, що середня зарплата на робітничих спеціальностях, які переважно займають українці у Польщі становить 28 — 32 тисяч гривень на місяць. Це мотивує українців покращувати власну економічну ситуацію за межами України.

У яких містах Польщі найбільше українців 

Громадяни України не розселяються по країні рівномірно. Очевидно, що є міста, які більше приваблюють, зокрема, кращими умовами праці, освіти, житлом, інфраструктурою. Тому зазвичай українці їдуть у великі міста країни. Так, найбільше українців у Жешуві – вони становлять 37% від всіх жителів міста. Найпопулярнішими серед українців є такі міста:

  • 34% українців від загальної кількості жителів у Гданську;
  • 33% – у Катовіце;
  • по 23% – у Кракові та Вроцлаві;
  • 20% – у Любліні;
  • 16% – у Познані;
  • 15% – у Щецині;
  • 13% – у Варшаві.

При цьому найменше громадян України приваблює Білосток, Лодзь та Бидгощ. 

Нагадаємо, у Польщі припинять обмін гривень на злоті. Крім того, українці можуть отримати лікування та допомогу за кордоном.

Також Інформатор писав, що українці можуть отримати додаткову фінансову допомогу в Польщі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.