У Польщі припинять обмін гривень на злоті

Читать на русском

Ще є час обміняти готівку до 9 вересня

Читать на русском
У Польщі припинять обмін гривень на злоті

Ще є час обміняти готівку до 9 вересня

У Польщі банки перестануть приймати гривні для обміну на злоті. П'ятниця, 9 вересня, - останній день, коли українці зможуть провести подібні операції. За час дії програми через відділення банку здійснили 97 тисяч таких обмінних операцій. 

Про таке рішення повідомили у Національному банку Польщі. Можливість обмінювати валюту українським біженцям надав польський банк PKO Bank Polski. 

"Narodowy Bank Polski за погодженням з Національним банком України повідомляє, що добігає кінця обмін українських гривень (UAH) на польські злоті для потреб громадян України, які прибувають на територію Республіки Польща. Останнім тижнем покупки організаційними підрозділами PKO Bank Polski буде тиждень з 5 по 9 вересня", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, за час дії програми через відділення банку здійснили 97 тисяч таких обмінних операцій на загальну суму 690 мільйонів гривень. Зазначимо, що ця програма почала діяти для українських біженців з 25 березня. Для цього Національний банк України та Національний банк Польщі підписали відповідну угоду. Згідно з програмою, українці можуть обміняти до 10 тисяч гривень. Приймають лише купюри від 100 до 1 000 гривень. Для обміну українцям потрібно мати із собою паспорт у формі ID-картки чи закордонний паспорт. Список відділень, де можна обміняти гроші, доступний за посиланням

Програма фінансової допомоги українцям в Польщі

Щоб проявити солідарність українцям, які через війну поїхали до Польщі, німецька благодійна організація Diakonie Katastrophenhilfe (DKH) запровадила програму фінансової допомоги. Ті, хто подадуть заявку на виплату, отримають 700 злотих (5 457 гривень) на 1 людину та 600 (4 679 гривень) злотих на кожного іншого члена родини щомісяця. Виплата буде здійснюватися щонайменше три місяці. Оскільки охочих отримати підтримку багато, організація ставить у пріоритет найбільш нужденних людей. Зважайте, що реєстрація участь у програмі не гарантує отримання виплати. 

Хто може отримати виплату

Реєструйтеся у програмі допомоги, якщо ви відповідаєте критеріям: 

  • ви та ваша родина перетнули кордон з Польщею після 24 лютого;
  • ви та ваша родина не одержуєте іншої грошової допомоги від неурядових організацій (наприклад, від УВКБ ООН).
  • Якщо ви отримуєте виплати від державних структур Польщі, ви все одно можете претендувати на допомогу;
  • ви та інші члени вашої сім’ї не працюють у Польщі та не мають джерел доходу.

Якщо ви відповідаєте зазначеним умовам, зверніть увагу на наступні вимоги. Ви маєте право на допомогу, якщо ви відповідаєте принаймні одному з критеріїв:

  • ви батько або мати та перебуваєте у Польщі одні;
  • вам понад 65 років і ви перебуваєте в Польщі без інших родичів;
  • ви вагітна;
  • ви утримуєте чи опікуєтеся двома або більше дітьми;
  • член вашої сім'ї має особливі потреби або хронічні чи тяжкі захворювання.


Реєструйтеся на отримання допомоги тут і слідкуйте за оновленнями щодо нових вільних дат для відвідання реєстраційного центру на сторінці. Безкоштовна гаряча лінія для питань щодо програми - 800 000 232.

Нагадаємо, в Україні переселенці зможуть отримувати виплати прямо на вокзалах. Крім того, «ПриватБанк» попереджає українців про чергову шахрайську схему під приводом виплат.

Також Інформатор писав, скільки та де можна зняти готівку без банкомату.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.