Чи потрібні жіночі вагони: несподіваний результат опитування від Інформатора

Читать на русском

Забаганка чи потреба? Читачі нашого ресурсу висловили своє ставлення до вагонів для жінок у поїздах Укрзалізниці

Читать на русском
Вагон для жінок
Вагон для жінок буде, обіцяють в Укрзалізниці

Забаганка чи потреба? Читачі нашого ресурсу висловили своє ставлення до вагонів для жінок у поїздах Укрзалізниці

Допоки українці сварилися між собою у соцмережах через доцільність жіночих вагонів, Інформатор уважно спостерігав. А потім ми все ж вирішили з'ясувати думку наших читачів з цього приводу. Для нас вона виявилась доволі несподіваною. 

Ми запитали у людей в додатку Viber, як вони ставляться до ідеї запровадження окремих купе для жінок в поїздах Укрзалізниці. Респонденти мали вибрати один з варіантів: "Так, потрібні", "Ні, це недоцільно", "Мені все одно". 

Ось які результати ми отримали: 

Чи потрібні жіночі вагони: несподіваний результат опитування від Інформатора 1

Як бачимо, 65% опитаних (981 учасник опитування з 1517) такі вагони хочуть. Проти - лише 21% (311). А 15% респондентів (225) зазначили, що їм байдуже - аби їхати з комфортом! 

Відтак, ми дійшли висновку, що петиція про окремі купе та вагони має сенс. Якщо є попит - буде пропозиція. Принаймні цей варіант можна спробувати у тестовому режимі. 

Не новий експеримент 

У 2010 році в якості експерименту Львівська залізниця вводила роздільні купе для чоловіків і жінок в 12 поїздах (на потяг був один «розділений» вагон). Пізніше до пілотного проєкту доєдналася Донецька залізниця. Проте послуга не мала попиту та залишалось багато непроданих квитків. 

У 2020 році цю ідею спробували впровадити ще раз, але знову - невдало. В Укрзалізниці кажуть, що правових норм для поділу пасажирів за статтю наразі немає. Якщо у жіночому вагоні є місця, а в інших ні - чоловікові-пасажиру квиток продати зобов'язані. Також у підприємстві зауважують, що квитки продають за документом. І завжди можна попросити касира (якщо купуєте не онлайн) подивитись місце в купе, де їдуть жінки. 

Попри те, в Укрзалізниці 23 травня заявили, що розглядають можливість запровадження жіночих купе в потягах. Для цього перевізник починає консультації з юристами та громадськими організаціями.

В який країнах є така практика

В Індії. Тут  усі поїзди далекого сполучення мають спеціальні купе, зарезервовані лише для жінок. Є також окремі купе і в приміських поїздах Мумбаї.  Дітям шкільного віку також дозволено користуватися ними, навіть якщо вони їдуть без мами. Така ж ситуація і в Японії. Приватні перевізники Німеччини також пропонують жіночі купе у нічних потягах. Є вони й в міжнародних поїздах, які курсують з Німеччини до Австрії, Швейцарії та Брюсселя. Також dámský oddíl можна зустріти у Чехії.

Проте, купе тільки для жінок - радше виняток з правила, аніж саме правило. Вони є далеко не на кожному маршруті та не в кожного перевізника. 

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що на порталі українського уряду з'явилася петиція щодо запровадження окремих вагонів для жінок та чоловіків в потягах Укрзалізниці. Йдеться не про всі маршрути, а лише ті, які тривають понад шість годин. Авторка  Ольга Ожогіна зазначила, що потрібно виділити окремі вагони для чоловіків та жінок, оскільки чимало людей не відчуваю себе в безпеці. Її ініціатива викликала жваву дискусію: цю петицію підтримують, сварять, але байдужих до неї людей дуже мало. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.