Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
В Укрзалізниці заявили про створення окремих вагонів для чоловіків та жінок
Укрзалізниця почала розглядати можливість запровадження жіночих купе в потягах. Для цього перевізник почне консультації з юристами, громадськими організаціями.
Про це повідомляється на офіційній сторінці Укрзалізниці в соціальній мережі. У компанії зазначили, що паралельно будуть підвищувати рівень безпеки пасажирів під час поїздок. Зокрема, усі нові та модернізовані вагони (близько 15% від тих, які активно використовуються) оснащені камерами відеоспостереження. Також йдеться про кнопку, за допомогою якої пасажир може викликати провідника.
Ситуацію прокоментував голова Укрзалізниці Євген Лященко. Він підкреслив, що безпека українців незалежно від гендеру є фундаментальним пріоритетом. Експерт додав, що жіночі вагони та купе існують в деяких країнах Азії. Таку практику вже протестували в Європі. Українські залізничники вивчають закордонний досвід.
"Ми віримо в комплекс заходів, же тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання і невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища. Тому поточне рішення Укрзалізниці — допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане "пілот" з жіночим купе", — роз'яснив голова Укрзалізниці.
Зазначається, що такі купе тестуватимуть протягом декількох місяців. Масштабувати проєкт будуть разом з громадою та фахівцями: це вже залежатиме від реального попиту та відгуків.
Підкреслюється, що на першому етапі купити квитки у жіноче купе можна буде лише через застосунок Укрзалізниці. При цьому в компанії додали, що такі вагони вже були в 2010 році, але тоді послуга чомусь не мала попит.
На порталі Кабінету міністрів України з'явилася петиція з пропозицією створити окремі вагони для жінок та чоловіків. Йдеться про поїздки, які тривають понад шість годин. Авторка підкреслила, що чимало жінок не відчувають себе в безпеці в дорозі. Лише за кілька днів ця петиція набрала понад 22 тисячі голосів з 25 тисяч голосів, які потрібні для відповіді уряду.
Експерт ринку праці Сергій Марченко прокоментував петицію щодо створення окремих вагонів для чоловіків та жінок. Він не погодився з чоловіками, які вважають такі зміни недоречними.
"Жіночі купе в потягах – це не смішно. Це ваші жінки, дочки, сестри, що не відчувають себе захищеними і шукають спосіб бути в безпеці", - підкреслив експерт.
Нагадаємо, в соціальних мережах українці почали сперечатися через "жіночі вагони".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.