“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Пасажири стикаються з дискомфортом через протилежну стать в купе
На порталі українського уряду з'явилася петиція щодо запровадження окремих вагонів для жінок та чоловіків в потягах Укрзалізниці. Йдеться про ті маршрути, які тривають понад шість годин.
Авторка петиції Ольга Ожогіна зазначила, що потрібно виділити окремі вагони для чоловіків та жінок, оскільки чимало людей не відчуваю себе в безпеці. Коли на довгих маршрутах є необхідність сну в купейних чи плацкартних вагонах, пасажири можуть відчувати дискомфорт через людей протилежної статі.
Крім того, авторка петиції нагадає про численні випадки з умисними дотиками та домаганнями (зазвичай, з боку чоловіків), в також ситуації зі зґвалтуванням у купейних вагонах. Також Ольга додає, що можуть виникати незручності під час перевдягання в спільних вагонах: це вже може бути не комфортним і для чоловіків, і для жінок.
"Виділення принаймні одного окремого вагону для жінок та одного вагону для чоловіків зможе зробити поїздки безпечнішими та запобігти негативному досвіду пасажирів. У зв'язку з цим просимо зробити це можливим. Петицію підтримали ГО "Дівчата", спільнота "Жіноцтво", – зазначено в тексті петиції.
Підтримати цю петицію можна за посиланням. Для того, щоб урядовці відповіли на неї, потрібно не менш як 25 тисяч голосів.
Співачка Аліна Паш в соціальній мережі закликала цю петицію підтримати. Також артистка поділилася власним досвідом. Співачка розповіла, що вона особисто стикалася з домаганнями в потязі: тоді її врятувала провідниця, і весь шлях Аліна проїхала вже з нею, а не на своєму місці.
Ситуацію також прокоментувала юрист Ірина Козуненко. Вона зазначила, що наше суспільство вже готове до боротьби з дискримінацією та сексизмом у повному її обсязі. Реалізувати таку ініціативу (з окремими вагонами) можливо: на це, вважає експертка, потрібно лише мати суспільний запит, політичну волю та фінансування.
"Це не має бути "одноразова акція", один вагон чи один потяг на всю країну. Звісно, що таке оновлення потребує багато коштів", – зауважила експертка.
Нагадаємо, раніше українці зареєстрували петицію з проханням до Володимира Зеленського – йдеться про заборону імпорту російських книг.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.