Чи потрібен дозвіл обох батьків на виїзд дитини за кордон - пояснення юристів

Якщо дитина їде за кордон з третіми особами, які не є її родичами, потрібна письмова згода одного з батьків

Виїзд за кордон
Виїзд за межі України дитини, якій ще не виповнилось 16 років, у супроводі матері чи батька можливий без нотаріальної згоди їх обох

В Україні дитина, яка досягла 16-річного віку, має право на вільний самостійний виїзд за кордон. Дозволу другого з батьків просити не потрібно. Це діє незалежно від воєнного стану.

На період воєнного стану виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, бабусі, дідуся, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини, або документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону. Про це Фактам розповіли керуючі партнери юридичної компанії Муренко, Курявий і Партнери Олександр Курявий та Нікіта Муренко.

Виїзд за межі України дитини, якій ще не виповнилось 16 років, у супроводі матері чи батька можливий без нотаріальної згоди їх обох. Потрібно лише свідоцтво про народження дитини.

Нотаріальна згода обох батьків не потрібна і у разі, якщо така дитина виїжджає за кордон з одним з її родичів – бабусею, дідусем, мачухою, вітчимом або повнолітнім братом чи сестрою. З документів необхідно мати свідоцтво про народження дитини та документ, який підтверджує родинні зв’язки. Його не потрібно завіряти нотаріально.

"Однак у цьому випадку краще окремо передивитися правила перетину кордону тієї країни, у яку плануєте в’їзд, адже у них ймовірні інші вимоги, згідно з якими може знадобитися згода одного з батьків", - пояснили спеціалісти.

Якщо дитина їде за кордон з третіми особами, які не є її родичами, потрібна письмова згода одного з батьків. Документ має бути завірений органом опіки або нотаріально. Крім того, з собою повинно бути свідоцтво про народження дитини та документ, що засвідчує особу дорослого, який її супроводжує. Тобто, в умовах воєнного стану для виїзду дитини, що не досягла 16 років, за кордон, згода другого з батьків не потрібна.

Тимчасовий дозвіл на виїзд дитини за кордон у Дії

Батьки зможуть у декілька кліків отримати тимчасовий дозвіл на виїзд дитини за кордон у Дії. На початку листопада Уряд ухвалив відповідну постанову. Більше не треба буде носитися по всій квартирі, щоб знайти той чи той документ, знаходити вільний час в обох батьків, щоб фізично оформити дозвіл.

Зовсім скоро достатньо буде обом батькам завантажити Дію й одному з них надати згоду через застосунок. А далі дані — у Державний реєстр актів цивільного стану, а ви з дитиною — за кордон. Прикордонники теж зможуть усе перевірити онлайн. Тож вам не потрібно буде надавати паперові документи для підтвердження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube