Уряд досі не надав ЦНАПам доступу до всіх необхідних систем
Вже 18 травня набуває чинності закон про мобілізацію, згідно з яким, чоловіки мають оновлювати дані в ТЦК. Однак зробити це через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи) досі неможливо. Все через те, що уряд досі не надав центрам доступ до відповідних систем.
При цьому в законі сказано, що ЦНАП - одне з тих місць, де можна оновити дані. Про це пише Liga.Net з посиланням на джерело в одній з місцевих адміністрацій Харківщини.
Представник адміністрації в коментарі журналістам сказав, що наразі технічної можливості оновлювати дані в ЦНАПі немає. Цю ж інформацію підтверджують і на Львівщині.
У Львівській обласній державній адміністрації на запит журналістів відповіли, що наразі жоден адміністратор ЦНАП не отримав доступу до відповідної системи, в якій треба буде робити ці уточнення. Окрім цього, не відбулося також навчань працівників, аби вони банально вміли правильно та швидко оновлювати дані.
Чиновники сподіваються на ухвалення необхідних нормативно-правових документів до 17 травня. І до того ж часу очікують надання доступу до системи та проведення навчання для адміністраторів.
У Верховній Раді кажуть, що розробити всі відповідні підзаконні документи мав уряд. Депутатка від "ЄС" та членкиня оборонного комітету Ірина Фріз каже, що саме на уряді лежить відповідальність за технічну неготовність.
"Він же (уряд - ред.) несе пряму відповідальність за організацію механізмів оновлення персональних даних громадянами протягом 60 днів як через ЦНАП, так і через електронний кабінет", – наголосила Фріз.
Зазначимо, що електронний кабінет, де можна оновлювати дані згідно з законом, також досі не працює.
Нагадаємо, що в парламенті вже ухвалили закон про мобілізацію. Він набере чинності 18 травня, і згідно з ним, абсолютно всі чоловіки повинні оновити свої дані в ТЦК. Зробити це можна трьома шляхами: прийти до військкомату, прийти в ЦНАП чи пройти процедуру в електронному кабінеті. З трьох способів українцям наразі доступний лише один.
Однак і просто прийти до ТЦК - максимально нелегка справа. Наприклад, київські військкомати можуть за день прийняти лише 50-70 людей. І це в кращому випадку. Всього ж в столиці 11 ТЦК, і вони, зрозуміло, не приймають чоловіків цілодобово. Тобто навіть при максимальній ефективності праці (чого, звичайно ж, немає) ми шляхом простого підрахунку маємо цифру в 770 осіб. Саме стільки максимум можуть прийняти на день київські воєнкоми.
Навряд чи в інших містах ситуація краща. А чоловіків в Україні - мільйони. Тому як це все буде працювати на практиці, поки що не до кінця зрозуміло.
Раніше ми писали, що керівників підприємств зроблять відповідальними за явку своїх військовозобов'язаних працівників до ТЦК. В іншому випадку їх штрафуватимуть.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.