"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
«Ліфт» — про внутрішню трансформацію. Про той момент, коли залишаєшся сам на сам із собою у замкненому просторі й не можеш втекти від розмови з власним «Я».
Щоб заявити про порушення при врученні повістки треба мати докази, які не так просто добути
В Україні під час вручення повісток, які відправляють не тільки адресно, а й видають на вулицях або в людних містах, працівники ТЦК порушують законодавство, здійснюючи неналежне вручення повісток або інші вчинки. Але щоб заявити про порушення, треба мати докази.
Працівники ТЦК дуже часто забороняють громадянам фіксувати їх на відео, посилаючись на воєнний стан та заборону знімання військовослужбовців. Чи справді це підтверджується на законному рівні, відповів адвокат Роман Сімутін на своєму YouTube-каналі.
За словами юриста, під час вручення повісток можна діставати телефон і вести власну зйомку, щоб мати докази у разі порушень з боку працівників ТЦК. Сімутін додав, що у більшості випадків військові будуть забороняти це робити посилаючися на що завгодно, але є нюанс. Попри заяви про встановлення бодікам таким "патрулям", є законодавство, яке якраз забороняє їм знімати людей.
"Діставайте телефон і вмикайте відеозапис. Одразу чекайте заперечень, що їх не можна знімати, вони військові тощо. Але кумедність ситуації в тому, що це вони не мають права здійснювати відеозйомку, бо діють у спосіб, який не передбачений законом, і формально дозвіл знімати, мають питати у вас", - каже адвокат.
Водночас адвокатка Віра Тарасенко раніше у своєму YouTube-каналі пояснювала, що заборонено знімати військових, їхнє місце розташування, техніку та їх переміщення, роботу ППО. Та за її словами, ситуація щодо працівників ТЦК під час вручення повісток та щодо самих ТЦК в законі цікава.
"Але чи це означає, що якщо щодо вас військові чи поліція поводяться незаконно, то це теж заборонено знімати? Поліція та військові вам звичайно ж дадуть відповідь, що так, їх заборонено знімати і що вони недоторкані. І ось тут і криється головний обман", - говорить Віра Тарасенко.
Вона додає, що при незаконних діях військових, які порушують права і свободи громадян, їх знімати можна. Хоча самі вони будуть доказувати, що їх дії конфіденційні.
"Звичайно ж, поліція, а також військові завжди посилаються на те, що інформація щодо їхніх дій є конфіденційною і що їх не можна знімати. Але й тут таїться неправдива інформація. Поліція чи військові стосовно вас, коли вони вручають вам повістку або виконують інші дії, — це суб'єкти владних повноважень. Відповідно, на них положення про конфіденційність не поширюються", - розповідає адвокатка.
Але вона зауважила, що не закликає до саботування законних дій представників влади, але наголосила, що в правовій державі насамперед мають поважати права та свободи громадян.
Верховна Рада України продовжила воєнний стан та загальну мобілізацію ще на 90 днів, починаючи з 18 серпня. Таким чином, закони про мобілізацію та воєнний стан продовжені до 15 листопада включно.
З 1 серпня в Україні набрали чинності нові правила мобілізації. Відтепер до лав ЗСУ можуть мобілізуватися добровільно, частина громадян отримає відстрочку, або буде звільнена від мобілізації. Також з серпня військовослужбовці почнуть отримувати грошові нагороди за службу на фронті, а от вручення повісток відбуватиметься по-старому.
Також Інформатор приводив слова адвоката, який пояснив, хто може не йти до ТЦК після вручення повістки. За його словами, є три поважні причини неявки до Територіального центру комплектування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.